A zenélő állatok ismét jól muzsikáltak

Film

A produkcióban három "profi" zenész, a medve (aki nagybőgőzik egy fatönkön) a nyúl (aki veri a taktust) és a farkas (aki vonyít) az erdőben gyakorolja művészetét. Jöhet az éjszaka, a vadász, vagy az eső, megeheti a fél zenekart egy kígyó...Egy a lényeg: a show-nak mennie kell. Alexei Alexeev (aki korábban többek között az animált Mr. Bean sorozatot rendezte) tavaly a rövidfilmek kategóriában versenyzett a KJFG No. 5 című filmjével a legjobbaknak járó díjért, és kategóriájában a SACEM díjat nyerte el. Magyarországot az idei fesztiválon öt alkotás képviselte. 
 

alexeialexeev_logjam.jpg
Log Jam

 

A nagyjátékfilmnek járó Kristályt az ausztrál Adam Elliot Mary and Max, illetve az amerikai Henry Selick Coraline című alkotása kapta megosztva.
Adam Elliot intelligens gyurmafilmje az 1970-es években kezdődik, jóval az internet térhódítása előtt. Egy nyolcéves ausztrál kislány és egy negyvennégy éves New York-i férfi között, levelezésben kibontakozó barátságról szól. Maryre szülei nem néznek rá, elhanyagolják, Maxe pedig hatalmas súlyfeleslege és Asperger-szindrómája (az autizmus egyik változata) miatt nem tud teljes életet élni.
 
A hazánkban márciusban bemutatott, a szaksajtó által egekig magasztalt utóbbi produkcióban Coraline egy titkos ajtót fedez fel új otthonában, mely mögött saját életének egy másik változatát találja. A felszínen ez a párhuzamos valóság hátborzongatóan emlékeztet valós életére - csak éppen sokkal jobb. Ám a kaland egyre veszélyesebbé válik, és amikor a másik, az álanya örökre ott akarja fogni, Coraline latba veti bátorságát: segítségül hívja szomszédjait és egy beszélő fekete macskát, hogy megmentse igazi szüleit, néhány szellemgyermeket, és hazatérjen.
 
A 40 ország részvételével megrendezett, 192 versenyfilmet felvonultató, az "animáció Cannes-jaként" emlegetett fesztiválnak idén mintegy 120 ezer látogatója volt, azaz 5000-rel több, mint tavaly.
 
A győztes filmek listája itt.