A legjobb filmeknek járó Arany Mókus díjakról a szakmai zsűri döntött, továbbá díjat osztottak az Európai Gyerekfilm Szövetség képviselői, a fesztivál fődíjasát, az NMHH által támogatott Legjobb Magyar Gyerekfilm díjazottját pedig a gyerekzsűri választotta ki. Az animációs kategóriában Horváth Mária Cigánymesék sorozatának Hogyan lett az ember című epizódját választotta győztesnek a szakmai zsűri. A Kecskemétfilm gyártásában készült sorozat a Magyar Népmesék mintájára cigány népmeséket dolgoz fel.
A legjobb élőszereplős kisfilm díját Jurdi Leila, a Színház-és Filmművészeti Egyetem filmrendező mesterszakos hallgatója vehette át Kicsi csípős című alkotásáért, amely egy kínai kislány és egy magyar kisfiú titkos barátságról mesél.
A legjobb dokumentumfilm díját a Rainbow Children – Portrait of Elika című film nyerte, ami egy belga-iráni kislányt mutat be. A film Iránban élő rendezője, Maryam Bayani videóüzenetben köszönte meg a díjat. Az Európai Gyerekfilm Szövetség zsűrije egy belga stop-motion animációs kisfilmet, a My Labelt díjazta. Az ECFA-díj által Janne Janssens alkotása előtt megnyílt az út az Európai Filmdíj-jelölés felé is.
A Legjobb Magyar Gyerekfilmnek a gyerekzsűri az Átjáró Másvárosba című animációs sorozat második epizódját, a Szkriptum című alkotást választotta. Gelley Bálint animációs rendező a díj mellett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság által felajánlott 500 ezer forintos díjazásban is részesült.
Nyitókép: Átjáró Másvárosba