Itthon, Magyarországon emléke elhalványult mára, filmjei alig ismertek, nevét és munkásságának sovány kivonatát már csak a lexikonok tartják nyilván. A Magyar Hollywood Tanács egyebek között a Magyarországról elindult, magyar gyökerekkel rendelkező hollywoodi filmes világhírességek emlékét kívánja megőrizni, eredményeiket, sikereiket minél szélesebb körben be akarja mutatni. El szeretné érni azt, hogy méltán büszkék lehessünk, amikor rögzítjük Hollywood történelmének és sikereinek jelentős magyar tartalmát. Szintén fontosnak tartja a tanács, hogy példájukat a fiatal nemzedékek előtt is magasra emelje, és szülőhelyük vagy családjuk származási helyének önkormányzataival együttműködve országosan és nemzetközileg egyaránt ismertté tegye az adott településhez való kötődésüket. Ezzel összhangban Bánky Vilma életének bemutatására is nagy figyelmet fordít.
Bokor Balázs, a Magyar Hollywood Tanács elnöke vetített képes előadásban mutatta be Bánky Vilma életét, majd Csaba Beatrix műsorvezetővel beszélgetést folytatott a hollywoodi némafilm korszak magyar vonatkozásairól.
Bánky Vilma 1901. január 9-én született a kis Tolna megyei faluban, Nagydorogon. A Magyar Hollywood Tanács úgy véli, hogy bár Bánky Vilma hamar elhagyta szülőfaluját és családjával együtt Budapestre költözött, Nagydorog méltán őrizhetné emlékét. A nagy színésznő Los Angelesben hunyt el 1991. március 18-án. Munkásságának elismerése, hogy csillagot kapott a hollywoodi hírességek sétányán. Színészi pályafutása Budapesten kezdődött, ahol Somlay Artúr magántanítványaként tanulta a színészmesterséget. Később Németországban, Ausztriában és Franciaországban készített filmeket. Filmes karrierjének teljesen új szakaszát jelentette, amikor 1925-ben Hollywoodba szerződött. A leghíresebb amerikai színészek közé sorolják A fekete sas és A sejk fia című némafilmeknek köszönhetően, amelyekben Rudolph Valentino mellett szerepelt, és néhány romantikus jelenetben Ronald Colman partnere is volt (A sötét angyal).
Később, 1927-ben Rod La Rocque amerikai színész felesége lett, közös jó barátjuk volt a kisvárdai születésű Várkonyi Mihály, aki szintén elismert sztárja volt a hollywoodi némafilmeknek. A hangosfilm korszak beköszöntével azonban Vilma Banky csillaga leáldozott. Visszavonult a filmezéstől. Az 1930-as évektől már jobbára az üzleti élettel, ingatlanok adás-vételével foglalkozott. Hollywoodi házában szívesen látott vendégek voltak az Amerikába vetődött honfitársai, többüknek is segítette az ottani boldogulását. Végrendelete értelmében halála után megalapították a Banky-La Rocque Alapítványt, amely a gyermekek segítésétől az állatok védelméig sok területen tevékenykedik. Saját gyermeke ugyan nem született, de a gyermekek számára több mint egymillió dollárt hagyott az alapítványon keresztül.