Bolvári-Takács Gábor a Honvéd Együttes új ügyvezetője

Zene

 
 
Réthelyi Miklós a szakmai bizottság javaslatának figyelembe vételével döntött az új vezető személyéről.
    
A szakmai bizottság ? minden tag részvétele mellett ? mind Bolvári-Takács Gábor pályázatát, mind Aranyos Károly pályázatát 5 igen szavazat mellett, 4 nem ellenében támogatottnak minősítette; Ács Péter, Szlovenszki Lászlóné és Vorsatz Brunó pályázatát viszont egyhangúlag nem támogatta.
    
Bolvári-Takács Gábor Aranyos Károlyt váltja a kft. ügyvezetői posztján. Bolvári-Takács Gábor jelenleg a Magyar Táncművészeti Főiskola tanára.
 
Bolvári-Takács Gábor elmondta: pályázatában fontos szempont volt, hogy a tánckar és az énekkar ? Zsuráfszky Zoltán és Strausz Kálmán vezetésével ? megtartsa szakmai önállóságát. Hozzátette: munkásságukat a pályázatában a működés alappillérének tekintette, a színész tagozatról, amelyet kevésbé ismer, nem írt annyira részletesen. 
    
Az új ügyvezető a menedzsmentben szeretne olyan szellemű átalakítást, amilyen korábbi munkahelyén, a Magyar Telekom zenekaránál már kitűnően bevált. A művészi alkotómunkát, a programszervezést és a produkciók értékesítését, marketingjét jobban külön választaná. Bolvári-Takács Gábornak egyébként a következő másfél hónapban alaposan tájékozódnia kell arról, milyen forrásokból gazdálkodhatnak, mekkora az idei költségvetése a komplex társulatnak. 
    
Célja az is, hogy a tánckar és az énekkar a közvélemény előtt ne külön jelenjen meg, a két tagozat közötti szinergiákat a belső együttműködés javítása révén szeretné érvényesíteni. Kultúrdiplomáciai téren is lát feltárható lehetőségeket a Honvéd Együttes Művészeti Nonprofit Kft. előtt Bolvári-Takács Gábor, aki május elsején veszi át az együttes vezetését három évre. A tavalyi, eredménytelenül zárult pályázatban, amelyen szintén indult, még ötéves vezetői időtartamot nevezett meg a fenntartó Nemzeti Erőforrás Minisztérium.     
 
A Honvéd Együttes Művészeti Nonporofit Kft. több társulatot foglal magába: a Honvéd Férfikart, a Honvéd Táncszínházat a hozzá kapcsolódó Hegedős együttessel, valamint a színész-énekes szólista tagozatként működő kisHamlet műhelyt. A társulatok 2007 őszétől Honvéd Együttes Művészeti Nonprofit Kft. néven működnek a Nemzeti Erőforrás Minisztérium fennhatósága alatt, és továbbra is szerződésben rögzített műsorszolgáltatási kapcsolatban vannak a Honvédelmi Minisztériummal.
    
A saját játszóhellyel máig nem rendelkező, utazó színházként működő, 140 tagú együttes az elmúlt évtizedekben összesen mintegy 26 ezer előadást tartott és csaknem 400 alkalommal vendégeskedett 53 ország színpadain.
    
A társulat elnevezése onnan ered, hogy az együttest a honvédelmi tárca hozta létre 1949-ben a hadsereg reprezentatív kulturális intézményeként.