Budapestre jön az Alexandrov ének- és tánckar

Zene

Az egykori Szovjetunióban alapított együttes mára már felzárkózott Oroszország legismertebb nevezetességei közé. Ha a világ bármely pontján megkérünk valakit, hogy szedje össze az első öt dolgot, ami Oroszországról eszébe jut, akkor igen nagy eséllyel szerepel majd a listán az Ermitázs és a Vörös tér mellett az Alexandrov Együttes is.

Az Alexandrov Együttest 1928-ban alapították, és eleinte még csak tizenketten énekeltek a karban, de az 1930-as évek közepére ez a szám már háromszázra duzzadt. Mára pedig a világ egyik leghíresebb férfikórusává nőtte ki magát, amelyik egyesíti magában a képzett énektechnikát azzal a fajta érzelmességgel, ami az orosz népzenében gyökerezik. Mára azonban nemcsak egy énekkarról beszélhetünk, hanem a produkció szerves részét képezik a hasonlóan magas színvonalat nyújtó táncosok és kísérő zenészek is.
 
Ők egyébként ugyanúgy az otthonuk népi hagyományaiból táplálkoznak, mint az énekesek. Sőt, a zenekarban szinte csak orosz eredetű hangszerek kapnak helyet, hiszen a fafúvósok mellet balalajkások és tangóharmonikások kísérik a díszes orosz egyenruhában éneklő kóristákat.