Erdélyország táncai gyerekeknek

Zene

 
(MTI) - A Háromszék Táncegyüttes ezen a héten tartja a 2002-ben bemutatott és azóta is rendszeresen játszott Erdélyország az én hazám című előadása gyermekváltozatának bemutatóját Sepsiszentgyörgyön. Naponta kétszer iskolás csoportoknak tartanak előadásokat, pénteken pedig családi programként lehet megtekinteni a darabot -  írja a Krónika című kolozsvári napilap szerdai számában.

Az Erdélyország az én hazám az együttes egyik legsikeresebb produkciója, 2002 óta több mint 170 alkalommal adták elő. Erdély tájegységeit sorra véve, keletről nyugatra haladva mutatja be az előadás a tánchagyaték érdekesebb darabjait a pogány kori állatutánzó táncoktól a páros táncokig és a legvirtuózabb legényesekig. 
    

Az előadás oktató jellegű is, a táncok között érdekességek hangzanak el a különböző vidékek népviseletéről, a bemutatott táncokról.
    
Czilli Balázs, az együttes irodalmi titkára a lapnak elmondta, hogy a gyermekváltozat interaktív, a táncok szünetében népdalokat tanítanak a gyerekeknek és szüleiknek, és minden előadást húszperces közös táncolással fejeznek be. A gyermekelőadáson egy mese is elhangzik.
    
A Háromszék Táncegyüttes táncosai felcsíki és gyimesi táncokat, Marossárpatakon gyűjtött és megtanult székely és cigánytáncokat, énekeket, küküllői és mezőségi táncokat mutatnak be. Az előadást a történelmi Erdély legnyugatibb részén található Kalotaszeg táncaiból és nótáiból készült összeállítás zárja.