Kézművesportékák és dalnokok a Zengő Fesztiválon

Zene

 

(MTI) - A Dunakanyar-Pilisi kistérség hagyományos rendezvényén a bor- és sajtkóstolás során a vendégek megízlelhetik a Nemzeti Bormúzeum, Pálinkatár és Labirintus Étterem kínálatát: bort és pálinkát az ország különböző részeiből; gomolya- és kecskesajtot a helyi termelőktől. Gasztronómiai különlegességet ígér a kistérség településeinek főzőversenye, amelyen ezúttal vegetáriánus ételeket készít többek között Szentendre, Csobánka, Szigetmonostor, Dunabogdány, Leányfalu, Pócsmegyer és Pilisszentkereszt csapata. A végeredményt kóstoló formájában a látogatók is minősíthetik.

   
A kézművesfoglalkozásokra nemcsak a gyermekeket várják: a nemezelést, agyagozást, a saját készítésű kártya- és társasjátékokat bárki kipróbálhatja, mint ahogy a lovagi torna próbatételeit is.
   
A hagyományőrzést célul kitűző Zengő Fesztivál a helyi iparosok és kézművesek számára szeretne megjelenési lehetőséget biztosítani: a Dunakanyar Foltvarró Kör munkái mellett számos helyi kézműves és iparos portékájából lesz kiállítás és vásár.
   
A Zengőszínpadon fellép a Dunakanyar Mesterdalnokai 280 fős kórusa Méhes Imre karnagy, a pomázi Teleki-Wattay Művészeti Iskola tanszakvezető tanára irányításával, továbbá a Dunazug Zenekar és a Vadrózsák Néptáncegyüttes, amelyeknek előadása tánctanítással egészül ki.
   
A látogatók táblaképek formájában megismerkedhetnek kistérség 13 településének egy-egy fontos történelmi mozzanatával is; a képeket a szentendrei Szent András Általános Iskola diákjai készítették.
   
A program záróeseménye a leányfalui aukció lesz, a bevételt alkotótábor létrehozására fordítják.