Szegediségről szól a Móra Ferenc Múzeum új, állandó tárlata

Zene


moraferncmuzeum_szeged_by_orszagalbum_info.jpg
 A szegedi Móra Ferenc Múzeum
 
Az új állandó néprajzi kiállítás kiemelt témái a Tiszához kapcsolódó tevékenységek, a homoki gazdálkodás és a paprikatermesztés, a híressé vált kisiparok - papucsos, késes mesterség - a gyékényszövés, a népi építészet sajátosságai és a sokakat vonzó alsóvárosi búcsú. A látogatók eligazodását, elmélyülését a terem több pontján is elhelyezett informatikai eszközök segítik majd, amelyek segítségével különböző hangeffektusok, filmrészletek is megjeleníthetővé válnak.
 
Újdonság lesz a tárlathoz kapcsolódó, önálló "mini" website, ahol látogatói fórum is nyílik az érdeklődők és véleményt formálók számára. A kiállítás szinte teljes költségét pályázati támogatásból fedezi az intézmény. A látványtervek, rendezés és építés költségeit az Oktatási és Kulturális Minisztérium által indított ALFA-program keretében szerzett támogatásból, a multimédiás eszközök beszerzését a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által a múzeumok iskolabarát fejlesztésére szánt keretből finanszírozza a múzeum. A beruházás teljes költség meghaladja a negyvenmillió forintot.
 
Az 1991-ben nyílt Csongrád megye népművészete című tárlat február 28-ig látogatható. A nagysikerű kiállítás tárgyai közel húsz év után visszakerülnek régi helyükre: a megye öt múzeumának raktáraiba. A szegedi Móra múzeum további tervei között természettudományi és néprajzi látványtár kialakítása is szerepel, így a tárgyak egy része - sikeres pályázat esetén - újra látható lesz az épület földszintjén.