A Csíkszerda, Budapest legnagyobb improvizációs kórusa külön erre az alkalomra írt a cappella operával ünnepli 10. születésnapját. A csíkos fellépőruhájáról, kreatív, alternatív előadásmódjáról ismert kórus A Hold gyermeke című operát hangszerkíséret nélkül, a kóruscsalád több mint 300 énekhangján szólaltatja meg április 6. és 14. között nyolc alkalommal különleges helyszínen, a Rhema Konferencia Központban.
A Csíkszerda Magyarország egyik legkülönlegesebb kóruscsaládja, három nagykórus, három kamarakórus, két gyermekkar és egy zenekar alkotja. Sajátos megjelenésük, széles – a népdaloktól a barokkon át a kortárs művekig terjedő –repertoárjuk és kreatív előadásmódjuk mellett valódi védjegyük a hangfürdőhöz hasonlatos, improvizációs betétekkel tarkított előadásmód.
A Csíkszerda önszerveződő közösség, amelynek tagjai nem csupán énekelni járnak össze, hanem önkéntesként saját maguk készítik elő és szervezik meg fellépéseiket is.
Tízéves fennállása alatt közel 90 projekt, összesen 286 koncert kötődik a kórus nevéhez, amelyben eddig több mint 800 énekes fordult meg. Ugyanígy a Csíkszerdához kapcsolódik a többéves múltra visszatekintő, Budapest legszerethetőbb kórusfesztiváljaként jellemzett Nyári és Téli Kórusok Éjszakája is.
Az extravagáns karnagy-zeneszerző, Tóth Árpád, a közösségi éneklés TED-videókból is ismert arca, a kórus karnagya és a kreatív közösség szellemi vezetője zeneszerzőként jegyzett már oratóriumot, számtalan dalt, azonban operaszerzőként most debütál.
A Hold gyermeke című opera szereplői olyanok, akár a mítoszok és legendák hősei – a nő, a férfi, a gyermek és a Hold. A történet elemei – a magány, a szerelem, a féltékenység és az örök küzdelem a hatalmas, kozmikus erőkkel – mindannyiunk számára ismerős érzések és helyzetek. A librettó a Csíkszerdához több szállal is kapcsolódó költő és kritikus, Molnár Illés munkája.
További információk: csikopera.hu