A tárlat február 12-én nyílik meg a Forrás Galériában.

Ifjabb Hidi Endre művészetében legnagyobb ihletforrás a természet. Alkotásaiban törekszik a természet és az emberi jellem összehangolására, amelyeket figurális, stilizált és absztrakt kivitelezésben jelenít meg. Foglalkoztatja a külső és belső tér kérdése, törekszik az anyagtalan tér és a benne elhelyezkedő anyag egyenrangúvá tételére.

Az alkotó kővel, fával, agyaggal és bronzzal dolgozik, szívesen ötvözi a hagyományost a modern megjelenítéssel. Alkotói munkájához előnyben részesíti a szülőföldjén található, természetes anyagokat.

Ifjabb Hidi Endre 1982-ben született Nagydobronyban. Édesapja, idősebb Hidi Endre, az ismert keramikus nyomdokain haladva maga is kerámiával kezdte pályafutását. Az Erdélyi Béla nevét viselő Ungvári Művészeti és Közművelődési Koledzs kerámia szakának elvégzése után (2002) a budapesti Magyar Képzőművészeti Egyetem szobrász szakán szerzett mester fokozatú diplomát 2010-ben. A Kárpátaljai Magyar Képző- és Iparművészek Révész Imre Társaságának tagja, az ArtTisza alapító tagja.

2004-től rendszeresen részt vesz a RIT alkotóinak közös tárlatain, munkái több magyarországi kiállításon is szerepeltek. 2010-ben Samu Géza díjban részesült. Egyik jelentősebb köztéri szobra a Paprikafűző (2012), amely a szokással ellentétben nem egy hősnek, híres embernek, hanem a hétköznapok hőseinek, a mindennapi megélhetést kemény munkával előteremtő, nagydobronyi paprikatermesztő földműveseknek állít emléket.

Kiemelt fotó: KárpátHír