Antonia, egy klónozott fekete lábú görény tudománytörténeti mérföldkövet ért el azzal, hogy elsőként hozott világra egészséges utódokat. A júniusi születésű kölykök, akiket Sibert-nek és Red Cloud-nak neveztek el, genetikai változatosságot adhatnak a faj rendkívül szűk állományához, amely a 19. században még több mint egymillió egyedből állt, de a 20. század közepére már kihaltnak hitték őket. A görényeket a természetvédők újratelepítési és klónozási programokkal igyekeznek megmenteni, mivel a faj élőhelyének pusztulása, betegségek és fő táplálékforrásuk, a prérikutyák számának csökkenése miatt az egyik legveszélyeztetettebb emlősök Észak-Amerikában.
A jelenlegi görénypopuláció mindössze hét egyed utódai, kivéve a klónozott példányokat. A csekély genetikai változatosság miatt a fajnak szüksége van új génállományra az örökletes rendellenességek, reprodukciós problémák és magas halálozási arány elleni küzdelemben. Klónozással olyan egyedeket hoztak létre, mint Elizabeth Ann, az első klónozott fekete lábú görény, akit egy Willa nevű, genetikai szempontból kiemelkedő egyedből klónoztak. Bár Elizabeth Ann nem volt képes szaporodni, Antonia, Willa második klónja, már sikeresen utódokat nemzett.
Mivel Willa génállománya háromszor nagyobb genetikai diverzitást tartalmaz, mint a mai fekete lábú görények, így Antonia utódai új reményt jelentenek a faj fenntartásával kapcsolatos küzdelemben, mivel segíthetnek egy ellenállóbb, stabilabb állomány felépítésében.
A cikk forrása itt olvasható.