Május 9-én a debreceni Nagyerdei Víztorony kerthelyiségében lesz az első Fülesbagoly-döntő. Ezt követi a budapesti július 11-én a Kobuci Kertben, majd a martonvásári szeptember 11-én a Brunszvik-Beethoven Kulturális Központban. A tehetségkutatók egymástól függetlenek, mindegyikre lehet jelentkezni a teljes Kárpát-medencéből a könnyűzene bármely stílusában alkotó, induló magyar előadóknak és együtteseknek.
A három tehetségkutatón összesen 73 nyereményt adnak át a szervezők. A díjak között szerepel tévés fellépés, rádiós játszás, sajtókampány, fotózás, valamint fesztiválos fellépések 2022-ben (Fezen, Campus Fesztivál, Szin, Művészetek Völgye, Fekete Zaj, Paloznaki Jazzpiknik, Szemes Feszt, Budaörsi Fesztivál).
A szervezők a pandémiás helyzetben olyan nyereményeket is átadnak, melyek a koncertmentes időszakban is hasznosak lehetnek. Ezek között van közösségimédia-workshop, videóforgatás, online koncert az Open Music Channel stábjával, egy háromszámos kislemez elkészítése, YouTube-optimalizálás a WMMD-től, illetve egy komplett házi stúdió.
A tehetségkutatókon megválasztják a legjobb férfi és női énekest, a legjobb zenészt, a legjobb dalszövegírót, ők valamennyien értékes nyereménnyel gazdagodnak. A három győztes részt vehet az Öröm a Zene Tehetségkutató nagydöntőjében, ahol a fődíj 3 millió forint.
A tehetségkutatókon megemlékeznek az idén februárban elhunyt AWS-énekesről, és a hozzátartozók, zenekartagok hozzájárulásával mindhárom döntőben a legjobb frontembernek átadják a Siklósi Örs Díjat.
Újdonság, hogy ismert zenészek (Gereben Zita énekesnő, Cséry Zoltán zongorista, Fehérvári Attila basszusgitáros, Lee Olivér gitáros és Markó Ádám dobos) kurzust tartanak egy-egy döntős muzsikusnak.
Jelentkezni mindhárom versenyre a fulesbagolyalapitvany.hu/tehetsegkutato oldalon lehet. A beküldött hangfelvételek alapján történő előzsűrizést követően mindhárom döntőbe a legjobb tíz produkciót hívják be; itt 15 perces minikoncertekkel mutatkoznak be. A zsűri tagja lesz Andásik Remo, a Hangszeresek Szövetségének főtitkára, Borcsik Attila, a Petőfi Rádió zenei szerkesztője, Harcsa Veronika énekes-dalszerző, Subicz Gábor és Warnusz Zsuzsa zeneszerző-hangszerelő, Koczka Bori, a Zeneszöveg.hu operatív vezetője, Kurucz Róbert, a Petőfi TV felelős szerkesztője, Süli András, a Campus Fesztivál programigazgatója, valamint László G. Gerzson, a Music Channel zenei és programigazgatója.
A Fülesbagoly Tehetségkutatók az Öröm a Zene rendszerében jöttek létre a Hangfoglaló Program támogatásával, 31 zenei szervezet, illetve szereplő partnerségében, a Fülesbagoly Alapítvány szervezésében. További információ a fulesbagoly.blog.hu oldalon található.
Kiemelt kép: Drima Cristina/Fülesbagoly Facebook