Irónia, humor, jövőkép, marketing - ez volt a mottója a 10. Kaleidoszkóp nemzetközi VersFesztivál vasárnap esti záróakkordjának, amelyet Kinizsi Ottó, a Magyar Versmondók Egyesületének kreatív alelnöke, Lutter Imre fesztiváligazgató, ügyvezető elnök és a Momentán Társulat mutatott be Kultilevel marketing címmel.
Az esten Németh Kristóf mint a most kitalált kulturális marketing atyja jelent meg, Huzella Péter egyebek között Zalán TiborElátkozott vonat című versének megzenésítésével jelezte, hogy talán senki nem tudja, vakvágány-e, amit a költők és előadóművészek képviselnek, Bakos-Kiss Gábor, a Színház- és Filmművészeti Egyetem végzős hallgatója pedig az Eljött az óra című musicalslágerrel erősített rá, hogy itt az ideje a még erősebb lépéseknek.
Hatalmas külsőségek közepette adták át a Kaleidoszkóp VersFesztivál fődíjait. Versszínház kategóriában Kaleidoszkóp-díjat kapott a temesvári Csiky Gergely Színház Ködszurkáló című előadásáért, amelyet Mátyás ZsoltImre színművész mutatott be, és a KB 35 Inárcs társulata a Ki vagyok én című előadóestjéért.
Versmondásban Jánosi Mártonnak, a verszenék közül a Kelemenék szlovákiai együttesnek ítélte oda a szakmai zsűri a rangos elismerést. Színészi különdíjat érdemelt Rékai Nándor, rendezői különdíjat Papp Gábor, verszenei különdíjban az Igricek együttes és Taskovics Judit részesült. Különdíjat vehetett át még a Radikális Szabadidő Színház, az Adyák Színpad, a Győri Ifjúsági Versmondó Műhely és a Vajdasági Magyar Versmondók Egyesülete. A versmondás kategóriájában különdíjas lett Turóczi Eszter, Király Viktória, Czigány Zsuzsanna, Árvai Péter, Simonyi Lili, Papp Emese, Hosszú Katalin és Mach András.
A Kaleidoszkóp VersFesztivál hetén közel 300 előadó lépett színpadra. Világcsúcsot állított fel közel 5 napos folyamatos versmondással a Magyar Versmondók Egyesülete a Rubophen versíróversennyel, és megnyitotta kapuit az Első Magyar Versszínház, amelynek fővédnöke Világosi Gábor, az Országgyűlés alelnöke, a Verskultúra Lovagja.