Mindennapjaink része |
A számot Kertész Anna főszerkesztő abszurd netes története indítja a műfajban elmaradhatatlan kommentekkel. A hálólét természetes formájáról, vagyis a pókról mesél nekünk a Tejút rovatban Gárdonyi Géza. A Csillagvizsgáló rovatot Csikós Attila novellája vezeti be egy ablakról, amely nem tereket választ el, hanem egy virtuális közegbe enged átjárást, Pálfi Anna novellája pedig egy rendszerfejlesztő informatikus rejtélyes eltűnési esetét járja körül. A kulturális utcalap verskínálatáról márciusban k.kabai lóránt gondoskodik.
Tamás Zsuzsa mondja el véleményét az Emma Ovary álnéven működő szerző pornóregényéről. A szerző, ahogy a múlt hónapban ajánlott Spiegelmann Laura is, blogja segítségével eleven kapcsolatot tart az olvasóval. Sikert sikerre halmoz Merényi Dániel Napirajz című netes karikatúrasorozata, amely immár kétkötetnyi terjedelemben, könyv alakban is megjelent. k.kabai lóránt arról értekezik, elválaszthatók-e ezek az igen szókimondó rajzok a világhálótól, s ha igen, mi a "könyvesülés" ára.
A Csillagkép rovatban a lapszámot illusztráló Ocztos Istvánnal beszélget Tamás Zsuzsa művészet és internet egymásra hatásáról, valamint azokról a világméretű vizuális játékokról, amelyeket a hazai képzőművész ötölt ki és indított el. Hegedűs Vivien chat-tárcája egy ma már nem is rendhagyó távkapcsolat felvillanó története, a soha ki nem teljesedés pillanatfelvétele.
A lap állandó szerzője, Schüttler Tamás az internethasználat kulturális, gyakorlati és érzelmi hatásairól szól tárcájában, amelyet Kanadából küldött a szerkesztőségnek. A Csillagtér rovatban Áfra János művészeti író követi nyomon internet és vizualitás kölcsönhatását, a világháló lehetőségeinek és a mai, ikonikus kor elvárásainak összefüggéseit - megdöbbentő hipotézissel zárva értekezését.
Az ELTE internetkutató filozófusa, Ropolyi László adjunktus az internethasználat és a hajléktalanság talán távolinak ható kapcsolatáig jut el tanulmányában. Kovai Cecília a hátrányos helyzetű roma közösséghez tartozók számára indított (internetes) levelező gimnázium, vagyis a Digitális Középiskola lehetőségeiről (és be nem váltott "ígéreteiről") írt szociográfiát. Kiss Géza hajléktalan interjúalanya egy igazi kalandor megannyi - talán kevésbé igazi - kalanddal.
A lapszám tartalmához kötődik a szociális információk sora a hasznos linkekkel, amelyet hagyományosan a gyermekrovat, vagyis a Kicsi Csillag követ. Abban egy indiai mese olvasható a vízben imádkozó, majd hálóba kerülő remete haragjáról és kiengeszteléséről. Benedek Anna ajánlja a fiús anyák figyelmébe May Szilvia Imbusz mester autót épít című mesekönyvét, amelyből szemezgetve a mester és Pudlimász kutya különös találkozását kínálják az ifjabb olvasóknak.
Az áprilisi szám témája a kommunikáció. A Csillagszálló műsoros estjével legközelebb a Sirályban találkozhatnak az érdeklődők április 11-én, a költészet napján.