Gazdag programokkal várja Balatonfüred a könyvünnep látogatóit

Irodalom

 

(MTI) Simon Szilvia közművelődési referens elmondta, hogy a programok már kedden elkezdődnek a könyvtárban, ahol egyebek között Történetek rosszcsontokról és másokról címmel Finy Petra költő mutatkozik be, és beszélgetést tartanak a Balaton-felvidék egyedi tájértékeiről.
  

A Fiatal Írók Szövetségének irodalmi programját Alternatív magyaróra kommandó az iskolákban címmel szerdán mutatják be, csakúgy mint Lakatos Istvánnak, Az Év gyermekkönyve szerzőjének Dobozváros című könyvét. Ezen a napon irodalmi estet rendeznek Petrőczi Évával, ahol a Balaton-Adria napló-t (a Tempevölgy könyvek sorozat legújabb tagja), valamint Tarpai Szilárd András XVII. századi prédikátor őszinte, itt-ott humoros művét, a Könyvecske a házasság és a válás keresztényi módjáról címűt mutatják be a Ferencsik János Zeneiskolában.
 
Csütörtökön a Füredi História című helytörténeti folyóirat legújabb számával és a Történelmi levegő című színházi antológiával ismerkedhetnek meg az érdeklődők.
 
Miroslav Krleža. A magyarul tudó horvát klasszikus címmel a horvát író, drámaíró, költő kiállítását pénteken nyitja meg Dömölky János filmrendező a Kisfaludy Galériában.
 
A füredi könyvhét hivatalos megnyitója 18 órakor kezdődik a Vaszary Villa Széchenyi termében, ahol Buda Ferenc Kossuth-díjas költő a díszvendég, meghívott Halász János, az Emberi Erőforrás Minisztérium parlamenti államtitkára, Szőcs Géza, a Magyar PEN Klub elnöke, Ágh István Kossuth-díjas költő, Serfőző Simon József Attila díjas-költő, író.
 
A balatonfüredi programsorozathoz csatlakozik a kistérség is: Zánkán csütörtökön a Középkori várak a Bakonyban és a Balaton-felvidéken és a Középkori templomok a Balaton körül című műveket mutatják be a községi könyvtárban, Balatonakalin vasárnap És nálatok...? ? a határokon túli kortárs irodalmi tendenciákról, jellegzetességekről címmel vajdasági szerzők mutatkoznak be a polgármesteri hivatalban. Ugyanitt A Sikolyról, az egyik legjelentősebb vajdasági irodalmi-művészeti folyóiratról is szó lesz, amelynek főszerkesztője Sándor Zoltán és szerkesztője Csík Mónika átfogó képet ad a vajdasági magyar irodalomról a fiatal generáció tekintetében.