Gyerekekre tekint a Kálvin Kiadó és Magyar Bibliatársulat

Irodalom

(MTI) - Sztelek Csilár Döme című "beszélgetős" mesekönyve egy olyan kisfiúról szól, aki egy ideig egyedüli gyermeke volt szüleinek, majd "hirtelen nagycsaláddá válnak", mert örökbe fogadnak egy roma gyermeket és kistestvére is születik, ráadásul közben Döme beteg lesz, kórházba is kerül. Ezekre az élethelyzetekre reflektáló beszélgetéseket olvashatnak a gyermekek, illetve imádságok is helyet kaptak a könyvben.
   

Az Ünnepi Könyvhéten bemutatják Győri Katalin Bojti című könyvét is, Gellén Sára illusztrációival. Ez arról szól, milyen "jellemfejlődésen" mehet keresztül egy kutya, amely elveszíti anyját, testvéreit, végül vakvezető lesz. A kutya mindeközben "rádöbben", milyen érzés segíteni másoknak és "szeretve lenni". Ez a mese tehát egy olyan kutyáról szól, amely "megtalálja helyét az életben", és sok fájdalmas tapasztalat után barátokra talál.

   
A fenti könyvekből és a Bibliai történetek gyerekeknek című, korábban megjelent műből is felolvasnak a Magyar Bibliatársulat munkatársai, Mucsi Zsófia és Fodor Csaba szombaton a Mesesátor Meseházban szombaton a Bakáts utcában.
   
Szintén a Könyvhéten mutatják be a Bibliai állatok című, úgynevezett "foglalkoztató" könyvet, amelyet katalán szerzők, Merce Segarra, Berta Garcia és Francesc Rovira jegyeznek. A kötet bibliai történeteken keresztül mutatja be egy-egy állat szerepét, illetve szimbolikáját, és hozzájuk kapcsolódóan játékos feladatokat is megfogalmaz különböző korú és felkészültségű gyermekeknek.
   
A gazdagon illusztrált könyv stílusában és módszerében kapcsolódik az Erények és értékek, valamint a Játékosan a Bibliáról címmel korábban megjelent hasonló jellegű kiadványokhoz. A kötetet közösségi játékok során is lehet használni családi körben vagy az óvodai, általános iskolai foglalkozásokon.
   
Kiadják Tatai István hatvani református lelkész PhD-dolgozatát (Az egyház és Izrael - Korrelációs modellkeresés a posztholokauszt teológiában). A szerző összeállítása a keresztény egyházak és Izrael kapcsolatát gazdag nemzetközi és hazai teológiai és történeti anyag bemutatásával ismerteti.
   
Imre László akadémikus irodalomtörténész Új protestáns kulturális önszemlélet felé című összefoglaló munkájával jelentkezik; ebben cikkek, tanulmányok kaptak helyet, főként Tompa Mihály, Arany János, Ady Endre és Reményik Sándor vallásos lírájáról. Újdonság a David Plüss és Michael Rahn szerkesztésében megjelenő Beszéljünk az istentiszteletről! című könyv is, amelyet lelkipásztoroknak, gyülekezeti munkásoknak és érdeklődőknek egyaránt szánnak. A módszertani gyűjtemény az istentiszteleteken tartott "felelős beszédhez" nyújt segítséget azon keresztül, hogy miként kell értékelni a gyülekezet visszajelzéseit a lelkészi szolgálatban.