A Helikon könyvheti kiadványai

Irodalom

A 78. Ünnepi Könyvhétre (2007. május 31.június 4.) megjelenő újdonságok a Helikon Kiadó és Könyvesház 1-es számú pavilonjánál a Vörösmarty téren, valamint a Fehérvári úti piac előtti standnál 20%-os kedvezménnyel megvásárolhatók.
 
 
Márai Sándor: Jób... és a könyve
 
Ha az író elveszíti az intenzív kapcsolatot a színház világával, akkor drámaírói talentuma légüres térbe kerül, színművek írásáról lemond. Erre kényszerült az emigrációban Márai Sándor is - a magyar drámairodalom nagy veszteségére. Dialogizálóképessége, dramaturgiai biztonsága azonban mégsem maradt parlagon. Televíziós darabokat, rádiójátékokat írt, amelyeket a világ számos országában bemutattak: Németországban, Franciaországban, Olaszországban, Ausztriában, Dániában, Kanadában. Ezek a művek leperegtek a képernyőn, elhangzottak az idegen nyelvű rádióállomások adásaiban - de Márai Sándor magyar olvasói közül, híveinek nagy táborából hányan látták-hallották ezeket a televíziójátékokat, rádiódarabokat? Ez a kötet Márai - szerte a világban játszott és elhangzott - televíziós darabjait és hangjátékait gyűjti össze a magyar közönség számára.
 
 
Alessandro Baricco: Történet
 
A regény Ultimo Parri sorsát kíséri végig, akit az olvasó kisfiúként ismer meg a 20. század elején, és aki távoli országokban, különös kalandokban úgy öregszik meg, hogy egyetlen célja: rendet teremteni a világban. Ötéves, amikor megpillantja az első automobilt, tizenkilenc a caporettói áttörés napján, és huszonöt, mikor először találkozik a szerelemmel. Az ő története ez a megrendítő regény, mely több hangra íródva mesél egy világról, amelyben az automobil, a verseny iránti szenvedély párosul egy életen átívelő, rejtélyes szerelemmel, és a konok tenni akarással, a szavak és formák mögött rejlő jelentések felfejtésével. Baricco egyedi és összetéveszthetetlen hangú könyve rabul ejt, elvarázsol, hősei sokáig az olvasóval maradnak, és segítenek - élni.
 
Gianfranco Calligarich: Gyorsposta
 
A trieszti származású írónak hosszú évekkel ezelőtt már megjelent egy regénye magyarul, Utolsó nyár a városban címen, amely írójának valószínűtlen népszerűséget szerzett egész Európában. Hazájában az olasz próza nagy reménységeként fogadták a szerzőt, de szinte azonnal elragadta a színház, és csak most engedte el. Új könyve levélváltásokból kibontakozó szerelmi történeteket mond el, melyek mind azt sugallják, hogy omnia vincit amor - nincs nagyobb erő a szerelemnél. Nem számít életkor, korkülönbség, férfiak és nők ellenállhatatlanul vonzódnak egymáshoz. A világ azért csodálatos, mert a szerelem mozgatja.
 
 
Misztrál: Dsida Jenő
 
A Hangzó Helikon-sorozat 14. kötetében Dsida Jenő versei szólalnak meg a Misztrál együttes előadásában. A kötet a költő születésének 100. évfordulója alkalmából jelenik meg. Az illusztrált, igényes kivitelű könyvecske CD-melléklettel kapható.
 
Dsida Jenő 1907. május 17-én az erdélyi Szatmárnémetiben született (Satu Mare, Románia). 1925-től a Kolozsvári Egyetem jogi karának hallgatója, de tanulmányait nem fejezi be. 1927-től a Pásztortűz technikai szerkesztője, majd 1930-tól társszerkesztője. 1928-29 a báró Huszár családnál házitanító. 1928-37 az Erdélyi Fiatalok című lap alapító tagja, majd főmunkatársa. 1929-től a marosvásárhelyi Kemény Zsigmond Társaság tagja. 1930-tól az Erdélyi Irodalmi Társaság tagja. 1931-től az Erdélyi Katolikus Akadémia tagja és titkára. 1933-ban a romániai PEN Klub magyar tagozatának titkára. 1933-ban egy zarándokcsoporttal meglátogatja a pápát. 1938-ban Kolozsváron hal meg.
 
 
A Helikon Kiadó honlapja