Az Íróakadémia mesterkurzusa

Irodalom

A Magyar Író Akadémia (MÍA) első írói mesterkurzusa 2006 októberében indul. Az író akadémia nem hagyományos egyetemi képzést indít, hanem egyfajta mesterkurzust, ahol lehetőség nyílik az irodalom professzionális művelőivel való találkozásra, konzultációra, az íráskészség fejlesztésére, valamint a szépírói ambíciók értő, fejlődést segítő közegben való gyakorlására - állítják a szervezők.

Ismert kortárs írókat-költőket kérték fel, hogy avassák be a hallgatókat a mű születésének kulisszatitkaiba, és lehetőséget biztosítsanak az alkotó környezetben való továbbfejlődésre.Az akadémia felkarolni kívánja az irodalomkedvelő fiatalokat, azokat, akiknek írói ambícióik vannak, és ehhez inspiráló alkotói közeget keresnek. A MÍA segíti a hallgatókat, hogy kiadásra érett műveik eljussanak az irodalmi folyóiratokhoz, könyvkiadókhoz, és biztosítja a résztvevők írásainak megjelentetését.

Az oktatók:
Závada Pál, Vámos Miklós, Tóth Krisztina, Térey János, Szilágyi Ákos, Spiró György, Schein Gábor, Parti Nagy Lajos, Oravecz Imre, Márton László, Lázár Ervin, Kukorelly Endre, Konrád György, Karafiáth Orsolya, Háy János, Forgács Zsuzsa, Békés Pál, Bartis Attila és Bächer Iván

A képzés ideje: 40 óra, 2006. október 14 - december 16-a között, minden szombaton 9.30 - 13.30 óráig. Helyszíne: Budapest, Művészetek Palotája

A képzés tartalma: előadások az íróvá válás folyamatáról, az írás születéséről és kulisszatitkairól, a személyes életútról, tapasztalatokról. A szemeszter célja, hogy testközelbe hozza a kortárs irodalom legismertebb képviselőit, illetve bepillantást engedjen az írók műhelytitkaiba, élményeibe, tapasztalataiba. A kurzus résztvevői többféle véleményt hallhassanak arról, milyen szerepe van a vélt befogadói elvárásoknak az írás folyamatában, kinek írnak, létezik-e ideális olvasó, s végül hogyan születik a sikeres mű? Jelentkezni az Íróakadémia honlapján lehet.