Az irodalom visszavág a Light Magyar Mixben

Irodalom


adameva_focusmuhely_lightmagyarmix.jpg
Jelenet az előadásból

(MTI) - Mint azt Benkő Imola Orsolya, a darab rendezője elmondta, a tizennyolc éven felüli nézőknek ajánlott szórakoztató produkció a nagy magyar drámai kánon szereplőit állítja a középpontba. Így találkoznak Az ember tragédiája, a Bánk bán és a Csongor és Tünde női és férfi főszereplői egy színpadon.

 
A rendező szerint a darabban megmutatkozik a küzdelem, a hazaszeretet és a szerelem. A hat főszereplő - Ádám és Éva, Bánk bán és Melinda, Csongor és Tünde - az előadás elején mint "műtárgy" jelenik meg, később azonban el kell kezdeniük a mai ember nyelvén beszélni - mutatott rá Benkő Imola Orsolya, hozzátéve, hogy a főszereplők mellett a színpadon jelen van még a mindenkori mellékszereplő, aki hol Tiborcként, hol Luciferként, hol egy-egy népszerű magyar kulturális ikonként - például Doktor Bubó vagy Kis Vuk alakjában - jelenik meg.
 
A rendező a cím magyarázataként elmondta: a produkció azért "light", mert egy ötven perces előadásban tesznek kísérletet a három darab mondanivalójának bemutatására. Magyar, hiszen a nagy magyar drámai kánon részét képezik a darabok, melyekből egy önálló "mix" készül a három tartalom összefésüléseként.
 
A darab megtekintését csak felnőtteknek javasolják, ezt a nyelvezet és a szereplők öltözete is indokolja. Emellett ajánlott, hogy az alapműveket ismerje a közönség, hiszen rengeteg utalás lesz az eredeti szövegekre - jegyezte meg a rendező.
 
A Szegedi Focus Műhely 2003-ban indult útjára Benkő Imola Orsolya, a társulat jelenlegi művészeti vezetőjének irányításával. Azóta számos előadást láthatott már tőlük a közönség országszerte, sőt többször szerepeltek már külföldön is. A társulat "kutatószínház", elkötelezetten keresi a színház legkülönbözőbb kifejezési lehetőségeit és kommunikációs csatornáit.