Ismét szépirodalmi regényt írt a 20. századról Lévai Katalin

Irodalom

A múlt századfordulón Pesten letelepedett szerb család kivételes tehetségű lányának, Zoricának szívet melengető, olykor megrázó élettörténetét meséli el a könyv. Zorica kislány korától mámoros örömmel olvassa a szerb és magyar meséket, egyszerre él gazdag fantáziavilágában és a valóságban. Zorica regényes módon válik íróvá forradalmak, háborúk, nemzetiségi összetűzések, politikai kataklizmák és személyes sorstragédiák közepette. S mindezek ellenére őseitől örökölt nyakassággal keresi saját útját és szerepét, ismer meg kivételes szerelmet, szexualitást, találkozik erőszakkal és sorsformáló szenvedéllyel. A különös hangulatú Anyám évszázada ősszel kerül a könyvesboltok polcaira.

 
De nemcsak a huszadik század szerelemregényének megírása az újdonság Lévai Katalin életében. A szerzőnek 2006-ban jelent meg az első szépirodalmi műve, a Párnakönyv, amely több tízezer példányban kelt el. A nagy vihart kavaró szépirodalmi mű szerelmi történetét ősszel színpadra álmodják.
 
Az írónő ebben a kisregényében egy kapcsolat legboldogabb, legfájdalmasabb, legintimebb pillanataiba nyújt betekintést. A zavarba ejtően személyes hangvételű szerelmi történet Budapesten és Erdélyben játszódik, a nyolcvanas évek ellenzéki világában, a rendszerváltást közvetlenül megelőző években és részben azután.
Az alkotás folyamata az írónő életében nemcsak a könyv megszületéséig és színpadra állításáig tart. A novemberi színházi bemutatón Lévai Katalin a Párnakönyv írójaként, a darab kerettörténetében színésznőként is bemutatkozik.