(MTI) - Az izraeli William Faulknernek tekintett író munkássága világszerte ismert, hiszen könyveit lefordították angolra és németre, franciára és olaszra, spanyolra és portugálra, oroszra és kínai nyelvre, de jelentek meg művei Svédországban, Hollandiában, Dániában, Norvégiában és Észtországban is.
A baloldaliként ismert értelmiségi nevéhez fűződik egyébként az úgynevezett egyoldalú elszakadás, vagyis az az elképzelés, hogy az elfoglalt területek egy részét egyoldalúan adja fel Izrael, amely a legutóbbi napokban valósult meg Izraelben.
Magyarul eddig három könyve jelent meg. Nagy sikert aratott a magyar olvasók körében a Szerelmesek (The Lover) című regénye, amelyben Jehosua, mesterien egyensúlyozva a realitás és a groteszk határán kritikusan és őszintén mutat rá az izraeli társadalom gyenge pontjaira.
Az Apáról fiúra (Mr Mani) című kisregény - öt csonka párbeszédben előadott briliáns történet - a zsidók és nem zsidók együttéléséről mesél majd másfél évszázadot haladva vissza az időben.
A Kései válás című regényben (Late Divorce) az író egy átlagosnak semmiképp sem mondható izraeli család életét mutatja be, a családtagok szemszögéből láttatva az összefüggéseket.
A Zsidó Nyári Fesztiválra magyarul megjelenő A személyzetis küldetése című regényt Jehosua legizgalmasabb művének tartják. Bár világra jöttét az intifáda borzalmas valóságának köszönheti, ám mégsem a terrorról, a robbantásokról, vagy az arabokról, hanem az érzésekről szól.
A könyvet, amely a Múlt és Jövő Kiadó gondozásában jelent meg, szombaton, augusztus 27-én Heller Ágnes mutatja be a Petőfi Irodalmi Múzeumban.
Vasárnap, a Zsidó Nyári Fesztivál megnyitóján, Jehosua az Gödör-klubban találkozik az olvasókkal, ahol egy beszélgetés keretében Konrád György mutatja be a könyvet, majd az író dedikálja művét.