(MTI) A folyóirat főszerkesztője, Jász Attila Naptemplom Villanyfényben című Csontváryról szóló munkáját mutatta be. A mű 2011-ben Quasimodo-díjat kapott a költői versenyen és ráadásként a kiírók nyomtatásban is megjelentették a művet.
"A festő életéről szóló alkotás egyrészt a képeket versben elemzi, de mellette Csontváry prózában beszél az életéről és folyton ott a kérdés, hogy zseni vagy őrült. Amikor a képekről beszél, akkor zseni, de ahogy az életet szemléli, annak alapján inkább őrült" ? mondta Jász Attila.
A szerző szerint a festő egyéniségének őrült oldala lehetőséget adott arra, hogy elmondassa vele mindazt, amit egy ember gondol, de nem lehet leírni, például a világ megmentéséről. A műből Egyed Atilla, Jászai-díjas színművész olvasott fel, Jász András szaxofonos kíséretével.
Az esten a folyóirat szerkesztője, Szénási Zoltán is bemutatta első kötetét. A 20 századi magyar katolikus irodalom képviselőiről összeállított tanulmánykötetben mára elfelejtett szerzőket idéz meg. A kötetet az Argumentum Kiadó jelentette meg.