A Magyar Rádió is "könyvhetezik"

Irodalom

Az MR1-Kossuth Rádió a 180 perc, a Krónika, a Kultúrkör és az Esti séta, az MR3-Bartók Rádió pedig a Társalgó című műsorában foglalkozik az Ünnepi Könyvhét különböző helyszínein zajló eseményeivel, tudósít a koncertekről, a dedikálásokról, az író-olvasó találkozókról és az egyéb kísérőprogramokról. A rendezvényre látogatók több rádiós műsorvezetővel is találkozhatnak, akik pódium-beszélgetéseken vesznek részt.
    

Az Ünnepi Könyvhét és Gyermekkönyvnapok 2011 rendezvényéhez kapcsolódva a Magyar Rádió hétfőtől három új rádiószínházi bemutatóra készül, amely az újonnan megjelent alkotásokat hozza közelebb a rádióhallgatókhoz.
    
A délutáni műsorsávban elsőként egy négyrészes sorozat hallható, amelyet Márton László Te egy állat vagy című kötete alapján készített Zoltán Gábor, Molnár András és Tánczos Tamás. A kötet novelláiban a derűs mosolytól a sziporkázó szellemességig, a maró gúnytól az abszurd humorig sok minden felbukkan. A felvételeken közreműködő színművészek, Fenyő Iván és Botos Éva egy kutyát és egy kaméleont személyesít meg.
    
Hétfőtől esténként Láng Zsolt négy könyvre terjedő regényciklusa, a Bestiárium Transylvaniae Erdély állatos történeteiből készült tízrészes sorozatot követhetik figyelemmel a Rádiószínház hallgatói. A főbb szerepekben Kaszás Gergő, Tóth Ildikó, Domokos László és Nagypál Gábor hallható.
    
A harmadik bemutató péntektől hallható a délutáni műsorsávban. A sorozat Vári Fábián László költő, író, néprajzkutató és szerkesztő Tábori posta? - Szovjet mundérban Poroszföldön című könyvét dolgozza fel. A szerző élményeit, amelyeket a hetvenes évek elején a szovjet hadsereg katonájaként az NDK-ban egy légvédelmi rakétás alakulat tagjaként szerzett, Bács Ferenc előadásában ismerhetik meg a rádióhallgatók.
    
A Magyar Rádióban évente negyven-hatvan rádiós irodalmi adaptáció, illetve új rádiójáték-hangfelvétel készül. A Rádiószínház alkotói úgy tapasztalják, hogy a hangoskönyvek megjelenésével az internetes letöltések korában a műfaj nem eltűnőben, hanem felértékelődőben van.