Pálffy István a III. kerületről írt útikönyvet

Irodalom

(MTI) Mint a szerző felidézte, a sorozatban korábban olyan tájegységekről írt, mint például Pécs városa, a Belső-Somogy, a tolnai borvidék, a Hódmezővásárhelyhez közeli tanyavilág vagy a balatoni települések. "A kötődés erőssége változó, de mindig megvan" ? tette hozzá, megjegyezve, témáit mindig úgy választja ki, hogy azok kulturális és turisztikai célpontként is megállják a helyüket, egységet képezzenek.

 
"Egy szomszédos kerületben élek, sok apró, személyes élmény köt a III. kerülethez, főleg a Római parthoz és a Hármashatár-hegyhez, ahova sportolni járok" ? árulta el Pálffy István, megjegyezve, hogy a későbbiekben szívesen írna más budapesti kerületekről is.
 
"Olvasni- és tennivalókat, látni- és tudnivalókat, enni- és innivalókat tartalmaz a könyv közérthető formában" ? ismertette a kötetet a szerző, hozzátéve, hogy az oldalakon az óbudai "érzéseket, hangulatokat" ragadta meg.
 
Az írások közül kiemelte a helytörténeti, történelmi fejezeteket, valamint megjegyezte, hogy a programismertetők "a sváb krumplibúcsútól a Sziget fesztiválig" mutatják be Óbuda kulturális kínálatát. "Az enni- és innivalók nem szorulnak magyarázatra" ? fűzte hozzá Pálffy István, méltatva a kerület gazdag gasztronómiáját. Megemlítette: külön fejezetbe tette a fontos tudnivalókat, telefonszámokat, nyitvatartási időket.
 
A könyvet Pálffy István saját, mintegy 300 fotója illusztrálja. "A könyv azt mutatja be, hogy Óbuda izgalmas turisztikai célpont. A gyakran hangoztatott közhelyek Krúdyról és a paneldzsungelről hamis képet festenek" ? hangsúlyozta.