Az eredeti magyar képregények gondozására létrejött Képes Kiadó, amelynek profiljába tartozik az egykor sorozatban, fekete-fehérben megjelent Korcsmáros Pál-féle Rejtő-adaptációk korszerű publikálása, éves ütemezéssel jelentette meg a füzetekbe szerkesztett, kiszínezett műveket. Az elátkozott part, a Három testőr Afrikában és a Tizennégy karátos autó igazi gyöngyszemek, egy különös tehetségű rajzoló munkái, amelyek generációk számára tolmácsolták híven a rejtői univerzum alakjait, helyszíneit, az újraszerkesztésnek és a színezésnek köszönhetően pedig a korszerű olvasói igényeknek is megfelelnek. Most, szeptember első harmadában - két év várakozás után - megjelent az igazi szenzáció.
- Ezért hoztuk létre a kiadót - mutatta be Korcsmáros Gábor, a Képes Kiadó ügyvezető igazgatója a Piszkos Fred, a kapitány című vadonatúj albumot. A Piszkos Fred bizonnyal minden idők legnépszerűbb Rejtő-regénye, nem csoda hát, ha az alkotók beleadtak apait, anyait a képes adaptációba.
Bayer Antal szerkesztő elmondta, a képregényt nemcsak egyszerűen kiszínezték (Garisa H. Zsolt munkája), hanem újraszerkesztették, ami azt is jelenti, hogy Korcsmáros stílusában olyan epizódokat, szálakat fűztek bele az eredeti munkába, amelyek korábban terjedelmi okokból nem kerültek bele a fekete-fehér, a Fülesben, majd önálló, kis alakú füzetben is megjelent változatba. Az album formátum most sokkal látványosabb, élményszerűbb megjelenést tett lehetővé, ami ráadásul hívebb a regény szövegéhez.
A kiadó a Piszkos Fred megjelenését a Dalszínház utcai Eduárd képregénybolt hivatalos, szeptemberi megnyitójához igazította, ahol a Szőke Ciklon - Korcsmáros Nóra, maga is képregényíró - fogadta az érdeklődőket étellel, itallal. Az ünnepi eseményen elhangzott, hogy a bolt a magyar képregény népszerűsítésében szeretne feladatot vállalni.
Kis szünet után ezen a napon látott napvilágot az időközben színes borítót kapott "fapados" képregényújság, az Eduárd legújabb száma, és szó esett arról is, hogy a kiadó újabb eredeti magyar képregények megjelentetését tervezi.