Száz verssel robognak a budapesti metrószerelvények

Irodalom

(MTI) - "A költészet ott lehet jelen leginkább, ahol a legkevésbé kap erre a költő vagy az olvasó hivatalos meghívót" - mondta Bozóki András kultuszminiszter a kiállítás megnyitóján egy metrószerelvényben, a 2-es metró Stadionok megállójánál.

A tavaly két szervezet által indított - kortárs művészeteket népszerűsítő - kezdeményezéséről a miniszter megjegyezte: a Versmetró "harc az unalom és a fáradtság ellen".

A Café Bábel folyóirat és a Média a Jövőért Alapítvány a BKV-val közös akciójával kapcsolatban a miniszter kiemelte: "a metrón kijelölt reklám helye nem lehet csak a reklámok helye, a reklám helye a vers helye is", (...) "a legigazibb reklám a valóság". Hozzátette: "a mindennapi rohanás talán néhány pillanatra a gondolkodás és a műélvezet helye lesz".

A versek, a kortárs művészet váljon a mindennapok részévé, ez az "alapfilozófiája" a Versmetrónak - fogalmazott a megnyitón Kemény Vagyim, a Café Bábel főszerkesztője. Hozzátette: a lényeg, hogy az emberek közelebb kerüljenek a kortárs művészekhez.

A Versmetró-akciónak ez a mostani a harmadik kiállítása, amelynek a szervezők a "titkos hely" mottót adták. Január 9-ig 100 magyar verssel - s azok fordításaival -, és több tucat fotóval találkozhatnak a budapesti metrók utasai.