A csütörtökön megrendezett programon 310 diák vett részt 20 fővárosi középiskolából, főleg gimnáziumból.
?A tudatos és megfelelő pályaválasztás a gyermekek későbbi boldogulásában nagyon fontos szerepet játszik, akár az egész életüket meghatározhatja, ezért szeretnénk a jövő hallgatóit komplex módon kalauzolni a pályaismeret és az önismeret világában" - mondta Fodor Péter, a FSZEK főigazgatója. A könyvtár tervei között szerepel, hogy évente többször is megszervezzék ezt a programot, hiszen ma már olyan szakmák is léteznek, sőt napról napra újak születnek, amelyeket még sem a pedagógusok, sem a szülők nem ismerhetnek ? emelte ki.
A rendhagyó pályaválasztási napon abban is segítséget nyújtottak a diákoknak, hogy merre induljanak, hol találnak megfelelő információkat a digitális világ új szakmáiról.
A rendezvényen multinacionális cégek munkatársai mellett generációkutató, alternatív iskola-vezető is előadást tartott a régi és új szakmákról, a technológiai fejlődésről, a lehetséges jövőről. Az érdeklődő diákok megismerkedhettek azokkal a szakmákkal is, amelyek öt éve még nem léteztek.
A pályaválasztási napon nem csak előadásokat hallgathattak az érdeklődők, hanem a VR-technológiának köszönhetően a virtuális valóságban ki is próbálhattak egy-egy szakterületet, például, hogy milyen egy virtuális konyhában séfként vagy egy autószerelő műhelyben fényezőként, esetleg magasban dolgozó tetőfedőként dolgozni.
A program fókuszba állította az önismeret szerepét a pályaválasztásban, ennek jegyében szakemberek segítették a diákokat, hogyan ismerjék meg képességeiket, adottságaikat, vágyaikat és céljaikat. Az ingyenes rendezvényt Budapest Főváros Önkormányzata támogatta az Iskolakapun kívüli program keretében.
A különleges nap résztvevői ingyenesen kaptak olvasójegyet az idei esztendőre.