A Magyar–Török Kulturális Évadot a két ország közötti diplomáciai kapcsolatok felvételének 100. évfordulója alkalmából hívták életre Magyarországon és Törökországban. A programsorozat egy teljes éven át kínál változatos kulturális programokat és projekteket a két ország számos városában. Az évad felkérésére születtek meg a Színes Város Csoport legújabb alkotásai.
Isztambulban egy kulturális központ falán Csillagösvény címmel látható festménnyel az évad szervezői a 110 éves magyar animáció és Jankovics Marcell munkássága előtt szerettek volna tisztelegni. A magyar mozgóképet Jankovics Marcell emblematikus világával idézte meg Egyed Gábor, a falfestmény tervezője. A csodaszarvas legendája megjelenik mind a magyar, mind a török mondavilágban. A falfestmény Isztambul egyik legforgalmasabb, Ázsiát Európával összekötő hídjáról látszik a legjobban, így a két kontinens összekötését is szimbolizálja. Az isztambuli falfestmény két hétig készült.
Kocaeli városában, egy hídpilléren kapott helyet a Színes Város másik törökországi alkotása, a magyar innovációkat megjelenítő mű Váczy Enikő tervei alapján készült el. Az évad során kulcsfontosságúnak tartották megjeleníteni a Kulturális és Innovációs Minisztériumhoz tartozó összes tárcát, ezért a dinamikus festményen olyan világhírű magyar találmányok jelennek meg, mint a villanykörte, a golyóstoll, a gyufa, a C-vitamin, a telefonközpont vagy éppen a Ford T modell – a murálon a mozgás és a fejlődés állandósága jelenik meg, valamint az emberi kreativitás és innováció megállíthatatlan ereje. A murál felhívja a figyelmet a mozgásra és a haladásra, Magyarország kulcsfontosságú szerepére a tudományos színtéren.
A festmény tematikájának választása előremutat a 2025. évi Magyar–Török Innovációs Évre, amely januárban kezdődik.
A Színes Város mozgalom Victor Vasarely Színes város kiáltványára és könyvére épül, amelynek lényege, hogy a művészet vonuljon ki az utcára, a közterekre, hogy ne csak a galériákban találkozzunk művészeti alkotásokkal. A civil kezdeményezésű projekt már a kezdetekkor mozgalommá nőtte ki magát, ugyanis a köztérszínesítés legális formában ismeretlen volt hazánkban a Színes Város alapítása (2009) előtt.