7 milliárd emberi agyban kézenfogva mászkálunk

Képző

 
 
A 11 órakor kezdődő játékos foglalkozás során a kiállítás rejtélyes képeit próbálják meg kifürkészni. A tárlaton motívumokat gyűjthetnek az érdeklődők és ezeket mindenki saját elképzelése szerint folytatja, alakítja. Vágnak ragasztanak, festenek.
Bodóczky István 1968-ban végzett a Képzőművészeti Főiskolán. A Derkovits-ösztöndíjas és Munkácsy-díjas festőművész függesztett térplasztikákat, ?sárkányokat? is készít. 1974-től a Képző- és Iparművészeti Szakiskolában, 1993-tól a Magyar Képzőművészeti Egyetemen oktat, 1997 óta docens. Mint szakértő rendszeresen publikál a vizuális művészeti nevelés kérdéseiről.
 
Ugyancsak március 11-én rendhagyó tárlatvezetést tartanak Tatai Erzsébet művészettörténész vezetésével feLugossy László 7 milliárd emberi agy, nagyjából című kiállításán 15 órától.
 
Tatai Erzsébet a Magyar Tudományos Akadémia Művészettörténeti Kutatóintézetének munkatársa. Kutatási területe a 20. századi és a kortárs művészet, valamint a környezetkultúra; személye a tantárgy-pedagógia hazai kidolgozója. Neve a diákok számára is sokatmondó, hiszen a Művészettörténeti ismeretek című könyve iskolai tanagyag. Számtalan kiállítás kurátora, katalógusok szerkesztője, kortárs művészeti publikációi a legrangosabb hazai folyóiratokban jelennek meg.