Az Abigail Galéria koncepcióban némileg elüt versenytársaitól. Bár sem korban, sem a tételek árában nem egységes a gyűjtemény, ez mégsem hat zavaróan. Sőt lehet, hogy pont erre a sokszínűségre van szükség ahhoz, hogy új látogatók is megjelenjenek az árveréseken. A katalógus lapozgatásakor ugyanúgy találni 60.000 forintról induló tételt, mint 24.000.000-ról startolót, kedvezve ezzel a kezdő gyűjtőknek és a legpénzesebb rétegnek egyaránt. Az említett 24.000.000 forintos tétel Patkó Károly; Subiaco című képe, mely többszörösen kiállított és reprodukált darab, és egyik legegyértelműbb analógiája a Magyar Nemzeti Galéria gyűjteményét gazdagítja. A tempera kép szépen ötvözi a művész olaszországi utazásai alatt kialakult klasszikus rend, valamint az egyszerű emberek világa iránti vonzalmát. A mű korábban a Bardon Alfréd gyűjtemény része volt, legutóbb pedig 1983-ban találkozhatott vele a közönség a Római Iskolások esztergomi kiállításán. Patkó barátja és festőtársa az az Aba-Novák Vilmos, akinek Ebédelők című munkája szintén feltűnik majd az Abigail 29. árverésén. Ez a munka a 2008-as MODEM-ben rendezett kiállítás egyik legerősebb és legtöbbet reprodukált darabja volt. Hasonlóan különleges alkotás Tihanyi Lajos 1912-es Trencsén vára című festménye, ami a művész ritkán felbukkanó tájképeinek egyik fontos példája. Az itt említett, 20.000.000 forintról induló kép párdarabjaként felfogható, témájában azonos mű a Szombathelyi Képtárban látható.
Szintén az árverések egyik sztárjának mondható Egry József nem csak egy, hanem egyből négy munkájával is feltűnik a téli aukción. Sőt, a festő életművének több különböző szakaszából láthatóak ezek a meghatározó munkák. A15.000.000 forintos kikiáltási áron kezdő Mély út mellett, az Olvasó férfi szabadban, vagy a Ketten című művek is kalapács alá kerülnek. Művészettörténeti szempontból mégis talán a 6.000.000 forintról induló Balkonon című kép a legizgalmasabb, hiszen ez közvetlen azután az 1911 körüli belga korszak után készülhetett, amikor Egry stílusa nagy változásokon ment keresztül.
A reprezentatív ?klasszikus? alkotók mellett a kortárs művészek is számos kvalitásos képpel jelennek meg. Gyarmathy Tihamér, Ország Lili, Konok Tamás, El Kazovszkij, Váli Dezső, Anna Margit, Orosz Gellért több művével találkozhatunk a tételek között. Rajtuk kívül az Abigail Galéria által ?prófétáknak? hívott, külföldön sikereket elért magyar festők is gazdagítják a kortárs anyagot, úgymint Kilian Leonard Dax, Sárközy Pál, Stein Anna, Nem?s Judith, vagy Nemcsics Antal.