(MTI) A kuratórium elnöke, Makovecz Pál a csütörtöki sajtótájékoztatón elmondta, hogy szeretnék folytatni az édesapja által hátrahagyott örökséget, mivel azonban a családban nincsenek építészek, olyan szakemberek, szervezetek segítségét is igénybe veszik, akik és amelyek ebben segíteni tudnak.
Makovecz Pál mellett az alapítvány kuratóriumában az építész felesége, Szabó Marianne, lánya, Makovecz Anna, Sáros László és Csernus Lőrinc építész, valamint Kálmán István vegyészmérnök kapott helyet. Az alapítvány csütörtökön együttműködési megállapodást kötött a Magyar Művészeti Akadémiával és a Kós Károly Egyesüléssel is.
Az egyik legfontosabb feladatnak Makovecz Pál édesapja életművének rendszerezését, katalogizálását nevezte. Mint felidézte, élete során Makovecz Imre nem sok gondot fordított elkészült műveinek tárolására; rajzaiból is szívesen adott mindenkinek, aki kért belőlük.
"Felmérhetetlen, merre hány rajz található, ezért bárkinek ilyen van a birtokában, arra kérjük, mutassa meg az alapítványnak, mert dokumentálni szeretnénk azokat" ? jelentette be a kuratórium elnöke. Hozzáfűzte, hogy az alapítvány a Makovecz-életművel kapcsolatos kezdeményezéseket is szeretné összegyűjteni és egybefogni.
Makovecz Pál az édesapja által a budapesti Apor Vilmos térre tervezett templommal kapcsolatban elmondta: tudomása szerint katolikus templom építését csak a katolikus egyház kezdeményezheti. Ha ez meglesz, valószínűleg a templom meg fog épülni; komoly felajánlások érkeztek már erre a célra.
Fekete György, az MMA elnöke elmondta, hogy a Műcsarnokkal folytat tárgyalásokat egy nagyszabású Makovecz-életműkiállítás létrehozásáról, ennek azonban feltétele, hogy a tárlatnak olyan kurátora legyen, akinek személyével az alapítvány és az MMA egyetért.
Csütörtök este kamarakiállítás nyílik Makovecz Imre rajzaiból, makettjeiből az általa tervezett Városkúti úti házban.