Schmidt Andrea huszonöt éve kezdett el fényképezni, munkája révén került közeli kapcsolatba a fotóművészettel. Azóta is szerelmének, szenvedélyének tekinti a fényképezést amellett, hogy a megyei napilap, az idén százesztendős Délmagyarország fotórovatának vezetőjeként munkája is a képek világához köti.
A "napilapos munka" nagy előnye, hogy az ember bármikor belebotolhat egy érdekes vagy szép témába. A sajtófotós szinte összenő a fényképezőgépével, bármikor előkaphatja, ha olyat lát, amit érdemes megörökíteni - mondta a fotográfus, aki elárulta, a Magyar Sajtófotó pályázaton korábban díjazott képei - amelyeket természetesen bemutat a tárlaton is - szintén a napi munka során születtek.
Az egy hónapig látható kiállításon mintegy negyven alkotás: sport-, szocio- és zsánerfotó, valamint vallási témájú kép szerepel. A szemlélődő harcoló vízilabdázókkal vagy mosolygós idős asszonnyal egyaránt találkozhat, s betekintést nyerhet a Csillag Börtön elítéltjeinek mindennapjaiba is, ahol a fogvatartottak az időt gyakran olvasással ütik el. A legendás fegyintézetben készült egyik képen a rab például Platónt olvas.
Egy másik, már a rácsokon kívül született, Jó napot! című felvételen is egy különleges jelenetet örökített meg Schmidt Andrea: éppen egy strucctojást tartó gazdával beszélgetett, mikor a strucc az ember háta mögé somfordált, és elcsente a kalapot a férfi fejéről. A fotósnak pedig sikerült a pillanatot elkapnia.