Árverés a Belvárosi Aukciósházban

A festmények közül kiemelkedő Telepy Károly Fakivágás a Kárpátokban című képe (3 millió forint), Tóth Menyhért Virág kompozíciója (300 ezer forint), Nagy István Szembesítő tekintett című alkotása (300 ezer forint), Sterio Károly 5 db rajza, Farkasházy Miklós akvarelljei és Székely Bertalan A festészet allegóriája című festménye (260 ezer forint). Az árverésen Remsey Jenő, Péli Tamás, Éder Gyula, id. Vastagh György, Johann Holmstedt, báró Mednyánszky jelzésű és Fényes Adolfnak tulajdonított alkotások is szerepelnek. A grafikák közül Alfred Kubin, Victor Vasarely, Bortnyik Sándor, Szőnyi István, Rippl-Rónai József és Patkó Károly művei kiemelkedők. A második és harmadik nap kínálatának legérdekesebb tételei a Zsolnay dísztárgyak, a Kovács Margit kerámiák, egy XIX. századi ezüst Strucc figura (360 ezer forint), egy 1930-ból származó bútoróra (360 ezer forint), egy 1770 körüli ruhásszekrény (1,1 millió forint) és egy 18 karátos arany 1937-1966 mesterjegyű cigarettatárca (300 ezer forint). Az árverés helyszíne: Budapest, V. Váci u. 36. B. Zs./ArtNet