Árverés volt Kieselbachnál

Farkas István Babonás délután című képe 15 MFt kikiáltási árról 22 MFt-ra emelkedett. Az árverésen jelen lévő László Károly, Svájcban élő magyar gyűjtő kilenc modern stílusú nemzetközi hírű képe mind elkelt. Fortunato Depero képe 14 MFt-os kikiáltási áron, Raphael Delorme 11 MFt-os kompozíciója 12 MFt-os leütési áron, Alexandra Exter díszletterve 16 MFt-ról 18 MFt-ra emelkedve, Nicolas Kalmakoff mitólógiai képei közül pedig valamennyi kikiáltási áron felül került leütésre (3 MFt, 4 MFt, 8,5 MFt, két darab egyenként 8 MFt illetve a Lovas című kép 12 MFt-ról 13 MFt-ra drágulva). A Kieselbach Galéria legmagasabb 24 MFt kikiáltási áron beadott képe Aba-Novák Vilmos Vurstli című műve 36 MFt leütési áron talált új tulajdonosra. Említést érdemel Vaszary János a Kalapos fiatal nő a Riviérán (16 MFt-ról 25 MFt) illetve a Virágcsendélet (8 MFt-ról 13 MFt) műve, Gulácsy Lajos Fiatal lány (8 MFt-ról 16 MFt), Szőnyi István Beszélgetők (12 MFt-ról 17 MFt) és a Tavasz című műve (7,5 MFt-ról 10 MFt), Rippl-Rónai József Vöröshajú ülő portréja (8 MFt-ról 10 MFt) ) és Kalapos párizsi nő portréja (5 MFt-ról 7 MFt), valamint Czigány Dezső Dél-francia tája (7 MFt-ról 9 MFt). Magas áron kelt el Czóbel Béla Este a majorban (8 MFt), Márffy Ödön Kilátás a Como-i tóra (8 MFt), ifj. Markó Károly Itáliai tája (5,5 MFt), Bernáth Aurél Pöstyéni hídja (7 MFt), Batthyány Gyula Kurtizánok című képe (9 MFt). A kortárs alkotók közül jól szerepelt Réth Alfréd Kompozíciója (5 MFt), Lakner László Triptichonja (5 MFt) és Fej című képe (3 MFt), Nádler István Bordeaux 2. című alkotása (1,5 MFt), Anna Margit Múzsája (2,2 MFt), Gruber Béla Kovácsműhelye (1,6 MFt) és Gadányi Jenő Konstruktív csendélete (10 MFt). B.Zs. Kép: Munkácsy Mihály (1844 - 1900) A bogrács 38×50 cm, Olaj, vászon