Árverések és kiállítás a Belvedere Szalonban

A 9. Művészeti árverésen jól szerepelt Paál László kréta akvarellje (600 ezer Ft), Czigány Dezső Dél-francia tájképe (8,5 MFt-ról 15 MFt), Aba-Novák Vilmos Trattoria (3,8 MFt-ról 13 MFt ), Mednyánszky László Tátrai tája (1,4 MFt-ról 2,4 MFt), Pihenő trén képe (140 ezer Ft-ról 1,1 MFt) és Rippl-Rónai József hat alkotása. Ezek közül a Fiume (550 ezer MFt-ról 1,4 MFt), a Bretagne-i népünnepély (4,8 MFt-ról 7,5 MFt), a Kaposvári piac (950 ezer MFt-ról 1,5 MFt), a Balatonpart fürdőzőkkel (750 ezer MFt-ról 1,6 MFt), a Török Sophie (850 ezer MFt-ról 4,4 MFt) és a Muskátlis csendélet (1,2 MFt-ról 3,4 MFt) jelentős áremelkedést ért el. Megemlíthető még Kádár Béla Szőnyegfoltozó (2,8 MFt-ról 3,8 MFt), Pekáry István Épül a jövő (1,8 MFt-ról 3,2 MFt) alkotása. Az október 15-i Grafika árverésen 210 darab tétel közül többek között Uitz Béla, Ámos Imre, Gábor Jenő, Szőnyi István, Szász Endre, Vaszary János és Gyarmathy Tihamér grafikáira lehet licitálni. Az Erdély külön világát bemutató Kolozsvári festők című kiállításon Fülöp Antal Andor, Incze János Dés, Miklóssy Gábor, Mohy Sándor és Szolnay Sándor művein keresztül az erdélyi magyar festészetet ismerhetik meg a látogatók. Az árverés és a kiállítás helyszíne: Belvedere Szalon, Budapest V. Szent István tér 12. B.Zs/ArtNet Kép: Klie Zoltán (1897-1992): Város Színes kréta, papír; 20,5 x 29 cm; J.b.l. Aukciós sorszám: 5 Kikiáltási ár: 60 000