A Bauhaus-nemzedék harmadik generációjának budapesti kiállítása

Képző

 Haász István munkája

(MTI) - Mint azt Mengyán András festőművész, a galéria társtulajdonosa felidézte, a 90 éve, 1919-ben alapított Bauhaus az első olyan szervezett művészeti oktatás volt Németországban, amely az autonóm művészetek irányába fordult, s nem szolgálta a politikát.

 
A galériában kiállító 13 művész a Bauhaus harmadik generációjához tartozik, és most is kötődik szellemiségéhez. Ingo Glass, a temesvári születésű, Németországban élő absztrakt szobrász volt a kiállítás ötletadója, s a művészek egy régi és egy új munkával lesznek jelen a kiállításon, amelyet Passuth Krisztina művészettörténész nyit meg - tette hozzá Mengyán András.
  
A galéria fölkérésére részt vesz a tárlaton Bak Imre festő geometrikus képeivel, Csáji Attila festő nyomataival, Fajó János festményeivel, Gáyor Tibor kollázsokkal, Ingo Glass fémplasztikákkal, Haász István reliefképekkel, Haraszty István (Édeske) egy régi statikus- és egy új mobilszoborral, valamint az idén Kossuth-díjjal kitüntetett Hetey Katalin szobrász olyan mobil plasztikával, amelyhez hozzá kell nyúlni.
 
Konok Tamás festő geometrikus képeket, Maurer Dóra festményeket, Megyik János lézerrel vágott szobrokat, Mengyán András festményeket, Nemes Judith Párizsban és Budapesten élő festő pedig képeket állít ki - sorolta a galériás festőművész.
   
Az Hommage Bauhaus 90 című tárlat szeptember 29-ig tart nyitva az A22 Galériában.