Bokrétaavató Makovecz Imre makói fürdőjénél

Képző

 
(MTI) - A 12 ezer négyzetméteres alapterületű fürdőkomplexum, amelynek formáját meghatározzák a Makovecz Imre épületeire jellemző ívelt kupolák, égbetörő kecses oszlopok és ragasztott fa tetőszerkezetek, négy, funkciójában és stílusában is elkülönülő részre osztható.
    
A makói termálvizet és a Maros gyógyiszapját hasznosító gyógyászati részlegben beltéri és kültéri gyógymedence, gyógytorna-medence és súlyfürdő is lesz. A mellette épülő blokkban szauna, gyermekmedence, étterem és öltöző várja majd a vendégeket. A fürdő látványának meghatározó eleme lesz a kör alakú fogadóépület, és a hasonló alaprajzú, toronnyal kiegészített részleg, ahol három élménymedence szolgálja majd a kikapcsolódást.
    
Az előkészületi munkálatokkal együtt 3,6 milliárd forintos fürdőberuházáshoz a makói önkormányzat több mint másfél milliárd forintot nyert a Dél-Alföldi Regionális Operatív Program pályázatán.
    

Az ünnepséget csütörtökön abból az alkalomból tartottak, hogy a tervek szerint késő őszre elkészülő épület elérte legmagasabb pontját. A 76 éves építész elmondta, hogy tervei alapján sorra épülnek Erdélyben a templomok, új házak születnek Magyarországon, Németországban, még a brazíliai Sao Paulóban is, és készül az új fürdő Makón.
    

Makovecz Imre megjegyezte: Budapesten soha nem volt megrendelése és nem is lesz. "Talán ami túlságosan ide kötődik, az a fővárosnak nem kell" ? fogalmazott az építőművész, hozzátéve, hogy minél messzebb megy Budapesttől, annál közelebb jut a hazájához. A tervező szeret Makóra jönni, mert - mint mondta - a Maros-parti településen "összeér a természet és az ember". Arra is kitért, hogy a magyar Alföld alatt egy triász kori tenger rejtőzik, a mélybe fúrva gyógyvíz tör elő. Ennek a kincsnek köszönhetően Makón is sokan pihenhetnek és gyógyulhatnak majd.
    
A fürdőépület kivitelezése nagyjából a felénél tart, a második szakasz azonban sokkal aprólékosabb és időigényesebb.