(MTI) - Több mint tíz éve indult Angliából a rajzoláshoz és a vizuális kifejezőkészségek fejlesztéséhez kedvet csináló mozgalom. A 2010. október 9-én megrendezett kecskeméti programon mintegy 2500-an vettek részt a Jelek a jövőnek témakörben a sokféle rajzolási, festési és képzőművészeti technika, anyag kipróbálását lehetővé tevő egyéni és közös alkotómunkában. A legfiatalabb alkotó másfél, a legidősebb 70 év körüli volt - mondta Bak Lajos, a Kecskeméti Kulturális és Konferencia Központ igazgatója. Beszámolt arról, hogy a rajzoláshoz kedvet csináló alkotónap legnagyobb, legösszetettebb projektje a magyar művészettörténetben kiemelkedő szerepet játszó, 1909 és 1912 között alapított és még ma is működő Kecskeméti Művésztelephez kapcsolódott. A résztvevők tavaly elkészítették a százéves Kecskeméti Művésztelep környezetét és alkotóit megidéző hatméteres festményt.
Brit szakmai díj a kecskeméti kulturális központnak
Képző
A kulturális intézmény a rendezvény szakmai és fotódokumentációjával pályázott a Drawing Inspiration Awards 2010 évi díjaira. A rajzolást népszerűsítő mozgalom szervezői 25 díjat adtak ki: Kecskemét mellett többek között az egyesült államokbeli Cleveland, az ausztráliai Adelaide, Szingapúr, valamint Európából a londoni Nemzeti Galéria és a Goldsmiths Egyetem, a barcelonai Picasso Múzeum és a budapesti Szépművészeti Múzeum programjai kaptak elismerést.
Bak Lajos kiemelte: az 2000 program közül az angol szakmai grémium kilenc szervezet programját részesítette kiemelt elismerésben, köztük a Kecskeméti Kulturális Központ.
Mivel a díj átadási ünnepségén, amelyet a londoni British Múzeumban tartottak, az intézmény nem tudott részt venni, az angol szervezők elküldték az elismerést.