(MTI) - A kiállítás a fametszetek mesterének valamennyi alkotói korszakát bemutatja - mondta el Grászli Bernadett múzeumigazgató. Az érdeklődők megismerhetik a művész legkorábbi időszakából, az 1930-as évekből származó szürrealista pasztellképeit. Ezek az alkotások a képzőművészetet kedvelő közönség előtt jobbára ismeretlenek voltak, ezért is kapta a kiállítás Az ismeretlen Domján József címet - közölte a szakember.
A tárlat a később készült absztrakt és az ötvenes évek kultúrpolitikája által megkövetelt szocreál kompozíciókat is bemutatja. A továbbiakban felvonultatja a művész munkásságának legismertebb részét képviselő fekete-fehér és színes fametszeteket, amelyek formavilágát a magyar népművészet ihlette.
A kiállítás egyik kuriózuma az Egyesült Államokból Győrbe érkezett madaras falikárpit, amely a művész egyik színes fametszete alapján Belgiumban készült.
A szeptember közepéig látogatható győri kiállítás anyagát a Magyar Nemzeti Galériától, a Sárospataki Képtártól és néhány magángyűjtőtől kölcsönözte a győri múzeum.