(MTI) - "Dvora Bochman művein keresztül, amelyek oly színesek és változatosak, a látogatók nemcsak e sokoldalú művész fantasztikus világával ismerkedhetnek meg, hanem egy kicsit betekintést nyerhetnek az izraeli művészetbe is" - mondta a kiállítás megnyitóján Asaf Ichilevich, a budapesti izraeli nagykövetség másodtitkára. Az eseményen jelen volt Dávid Admon Izrael rendkívüli és meghatalmazott nagykövete is.
Ichilevich szerint Dvora Buchman egyaránt otthon van a festészetben, grafikában, szobrászatban és alkotásai a művész életigenlését és azt a kíváncsiságot tükrözik, amellyel az emberekhez és a természethez közelít.
A csaknem hatvan művet felvonultató retrospektív kiállítás bemutatja a jelenleg Budapesten élő festőművész alkotói pályafutását. Korai munkáinak témaválasztása, formavilága és az alkalmazott technikák egyaránt a Tel-Avivi Művészeti Akadémia hatását tükrözik. A hetvenes években született alkotások gyakran a patchwork világából kölcsönöznek foltmotívumokat, de a betonfalak is vissza-visszatérő elemei e képi világnak.
Korai műveinek másik jellegzetessége a sajátságos emberábrázolás, amely nem sorolható a hagyományos portré kategóriájába. Figuráit a képzelet birodalmába repíti, ahol az ábrázolásban semmi sem gátolja az alkotói fantázia szárnyalását.
Dvora Bochman művészete az 1980-as években Kenyában, Nairobiban teljesedett ki, ahol a művészt megihlette Afrika színpompás természete és csodálatos állatvilága. Műveiben a színvilág és a képzelet teremt igazi harmóniát, s ebben az összhangban minden ecsetvonásnak megvan a pontos helye és szerepe.
A festmények címe sokszor rejtélyes, vagy akár a végletekig leegyszerűsített. A művész gyakorlatilag lemond a címadásról, mivel úgy véli, hogy a képeknek kell megszólítaniuk a nézőt, aki a festmények keltette képzettársításoknak megfelelően nevezi el az alkotásokat.
A From Ear to Mouth (A fültől a szájig) című kiállítás augusztus 1-14. között látható a budapesti Bálint Zsidó Közösségi Házban (Budapest, VI. Révay u. 16).