Egy XXI. századi reneszánsz ember

Képző

Alföldi Róbert művészi tevékenységét már számos területen kifejezésre juttatta. Színész, rendező és az utóbbi időben festő is - nem is akármilyen. Ezáltal méltán nevezhető reneszánsz személyiségnek, hiszen több területen is képes kiemelkedőt alkotni.
Élénk színvilág, lendületes vonalvezetés, légiesség jellemzi képeit, melyek előtt állva, az az érzése támad a szemlélődőnek haza kell vinnie ezt a harmónikus vidámságot. Átmenteni az hétköznapok monotóniájába a lágysággal átitatott derűt.
Ám a képek mellé rendelt szövegek koránt sem boldogságról szólank. Mégis jók, mert ez a keser-édes valóság, az élet maga. Hasfelmetsző Jackről, Maria Callasról, Picasso szerelméről szóló idézetek; mind-mind egy elmúlt, mégis minden korban aktuális problémakört feszegetnek. Szerelmet, halált: magát a lét kérdéseit.
A tobzódó színvilág és dinamizmus, illetve az idézetek valóságosságának kettőssége teszi a festmények hangulatát még bensőségesebbé, emberléptékűbbé.
Emlék Elég volt
Ketten Cafe Deco

A kiállítás kapcsán megjelent a festőművész szép kivitelű albuma is, melyben a képek mellett egy-egy vers vagy idézet szolgálja a pontosabb megértést, ráhangolódást. Alföldi Róbert alkotásairól szóló zárszót Feledy Balázs írta a könyvbe, amelyet e szavakkal befejez be:
"Barátkozzanak hát ezzel az art deco világát is idéző, nosztalgiákkal is teli dekoratív világgal, amelynek azonban sok jele, jelzése van korunkra vonatkozóan is, hitem szerint ez a festészet nemcsak média-esemény és jelenség, hanem művészeti esemény és jelenség is. Szagoljunk bele egy kicsit füstös világába, mely lehet hogy füstölgés is, de inkább a szellem világa tárul fel előttünk. Egy vibráló, eleven, a festészettel is kommunikáló, reneszánsz jellegzetességekkel is rendelkező szellemé."

Alföldi Róbert hazai megmutatkozásai után most először lép túl határunkon, hogy a nagyvilággal is tudassa, nem csupán jó színházi ember, hanem érzékeny festőművész is egyben.
Október 22-én nyílik és november 5-ig látogatható fetsményeiből rendezett tárlat Párizsban, a Café Les Deux Magots-ban.

A fehér liliom A gazdi és mi

Budapesten pedig a tárlat október 25-ig tekinthető meg a Scmidt Galériában hétköznap 10 és 18 óra között.