A műveket a szimbolikus jelentésű fonal köti össze, s alakítja egyetlen, bonyolultan emberi, mégis formavilágában letisztult alkotássá. Mint Wehner Tibor kiemelte, "a textilszál itt a helyes út, az egyetlen jó megoldás jelentésének hordozója. De a fonal az emberi sorsot, és így a végzetet is jelentheti: az orsóról tekeredő szál az életet, míg a megszakadó a halált szimbolizálja." Varrott, rátétes, grafikai elemekkel komponált, szőnyegeket idéző nyomatok és egy önéletrajzi videóinstalláció hozzák létre azt a feszültséget, amelynek hátterében a múlandóság és az általános, a konkrét és az absztrakt összeütközése ragadható meg - hangsúlyozta még megnyitójában a művészettörténész.
Széchy Beáta az önálló tárlatokon kívül immár két évtizede szervezi dallasi központú művészközösségét, amellyel évente két ízben nemzetközi művésztelepet és -szemináriumot szervez Magyarországra. Az itt született alkotások távoli kultúrák Magyarországra "ébredését" örökítik meg: amerikai, japán, kanadai, török, mozambiki, német, olasz, skót rámába foglalják a mi sajátosan magyar, sajátosan közép-európai tükörképünket.
A művésztelep legújabb munkáiból június 26-án 18 órakor nyílik kiállítás a Vízivárosi Galériában. A kiállítást Mark Tauber, az amerikai nagykövetség kultúrattaséja és Gellér Katalin művészettörténész nyitja meg. Kurátor: Széchy Beáta, az egyesület elnöke.