(MTI) Orsi Mild elmondta, hogy 19 képet mutat be, ezeket pamutvászonra és lenvászonra akrillal festette. Az alkotások színes házakat, óriáskereket, különböző állatokat ? köztük vízilovat, pandamackót, hódot, rókát és baglyot ? ábrázolnak.
Az autodidakta művész kitért arra, hogy mindig is festett, de a mostani tempóban és stílusban év eleje óta alkot. Sok évbe telt, mire rájött, hogy nincs rossz vagy jó a művészetben. ? Olyan világot teremtek, amilyet én akarok. Olyan rókát festek, amilyet én akarok vagy ahogy sikerül. A közönségnek pedig vagy tetszik, vagy nem ? magyarázta. Evidens és szájbarágós dolgokat nem szeret festeni. ? Sose fogok lefesteni egy lufival rohangáló sünit ? tette hozzá.
Bemutatja a tárlaton többek között a Rókacsalád, a Balaton és a Delfin című festményeket. Gyermeki és naiv alkotásait nagyon egyszerű technikával készíti: sok színnel és kontúrral dolgozik. Elmondása szerint ugyan nagyon szereti az olajfestéket, de nincs türelme megvárni azt a két-három napot, mire megszárad, ezért dolgozik akrillal. ? A kiállításnak nincs apropója. Idén minden hónapban vannak és lesznek kiállításaim, jó érzés bemutatni pár munkát a magyar barátaimnak, családtagjaimnak és a magyar közönségnek. Budapestre csak kisméretű képeket hoztam, mert a nagyokat nem tudtam szállítani ? jegyezte meg.
A tárlatot Myat Kornél kommunikációkutató, a művész egykori iskolatársa nyitja meg. ? Ismerem Orsi alkotásainak hátterét, egyik tanárunkkal rengeteget beszélgettünk, játszottunk, lázadó, ifjúsági világmegváltó életet éltünk, nekem ez festményein visszaköszön. Gyermeki kifejezéssel mélyebb tartalmat, mögöttes jelentést közölnek képei ? fejtette ki Myat Kornél. Úgy véli, a művész "nem a magasfajta művészetet akarja képviselni, hanem azt a gondolkodásmódot, hogy az ember nyugodtan és bátran vágjon bele abba a dologba, amihez van valamennyi érzéke és szívesen csinálja".
Rámutatott arra, hogy Orsi Mild alakjai nem művészi realisztikus tökéletességgel készülnek, hanem egy olyan gyermeki, rátekintő látásmódot oszt meg a nézőkkel, amellyel megmutatja, hogy így is lehet szemlélni a világot. Orsi Mild 2001-ben diplomázott az ELTE Tanítóképző és Óvóképző karán, majd a hágai egyetemen irodalmat és pedagógiát tanult.
Tárlata július 23-ig tekinthető meg a Nagy Diófa utcai kávézóban.