Első alkalommal mutatkozik be a stArt Plein Air Szegeden
A stArt Plein Air kéthetes alkotói táborának lezárása a pénteken nyíló kiállítás. A mintegy negyven alkotásból álló tárlaton több mint egy tucat művész munkája látható. Can Atesgunes Törökországból, Alex Baciu, Costin Brateanu, Florina Gaspar, Andrea Hategan, Kasza Karola Franciska és Tar Béla Romániából érkezett a Körös-parti alkotótáborba, Magyarországot Árnyas Koppány Ákos, Halla Tibor, Radványszky Levente, Ricz Géza és Tóth József képviselte, Szerbiát pedig Tijana Holpert, Bojan Novakovic, Milan Rogulja és Milica Vojvodic.
Az alkotásoknak nincs egységes tematikájuk, és az alkotói technika is változó. Halla Tibor két teniszező figurája például különleges, vastagon felvitt festéket alkalmazó technikával készült. Costin Brateanu absztrakt tájképei szintén textúrájukkal ragadhatják meg a közönséget. Tar Béla nonfiguratív képeket készített, Ricz Géza városképeket festett. Bojan Novakovic több alkotáson keresztül különböző használati eszközöket mutat be ironikus megközelítésben, de Can Atesgunes is saját témát boncolgatott, hiszen dinoszauruszfejeket ábrázolnak fametszetei.
A fiatal alkotók a mesterekkel közösen is bemutatkoznak majd: augusztus 5-től a két tábor művészei közös kiállítást is rendeznek.