A Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesület kiállítása arra a kérdésre szeretne választ találni, hogy a magyar művészek legújabb generációi milyen szerepet tulajdonítanak a festészetnek és a táblakép formátumnak.
Az Ernst Múzeumban augusztus 31-ig látogatható tárlat azokat a formai és elméleti problémákat is górcső alá veszi, amelyek tovább tágíthatják a kortárs festészet kísérleti határait. Hiszen egyre nyilvánvalóbban kirajzolódnak azok a festészetként felfogható tendenciák, amelyek a vászon elmosódó konstrukciójába más médiumok/hordozófelületek tanulságait építik be. Ezen alkotások és alkotóik (egyebek mellett Albert Ádám, Borsos-Lőrinc Lilla, Csákány István, Dénes Ágnes Dóra, Győrffy László, Halász Péter, Kovács Budha Tamás, Kupcsik Adrián, Navratil Judit, Surányi Miklós, Tarr Hajnal, Uglár Csaba, Verebics Ágnes) számára, pedig ugyanolyan anyanyelv a rajz, az installáció, az akvarell, a konceptualitás, mint akár az olajképek vagy a fotó.
A kiállítás a Reneszánsz Év - 2008 keretében, a Műcsarnok szervezésében megvalósult Na, mi van ? - Kortárs magyar művészeti körkép című programsorozat része.