A díjátadó gála előtti sajtóértekezleten Bendzsel Miklós, a Magyar Szabadalmi Hivatal és a Magyar Formatervezési Tanács elnöke elmondta, hogy felhívásukra összesen 254 pályamű érkezett, a legtöbb a terv- és a diákmunka kategóriában. Hat díjat és öt különdíjat szavazott meg a zsűri csaknem öt millió forint értékben. Érdekességként említette, hogy az idei díjazottak 80 százaléka nő, és a munkák nagy részét is a nők mindennapi élete ihlette. A kiállításon 56 formatervezett tárgyat, köztük orvosi műszert, elektromos robogót, ruhákat, ékszereket és papírbútort láthatnak az érdeklődők.
Lengyel István, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem ipari formatervező tanszékének vezetője, a zsűri elnöke az MTI-nek azt emelte ki, hogy a design a társadalom tükörképe, a mindennapi élet része, ezért arra bíztatja a diákjait valamint a kis- és nagyüzemeket, hogy vegyék föl egymással a kapcsolatot, mert egy jól megtervezett tárggyal a gyár nagyobb sikereket érhet el a piacon.
A professzor rögtönzött tárlatvezetésen mutatta be a díjazottakat: Termék kategóriában díjat kapott Kaintz Regina FŰ-SZER elnevezésű, az organikus fűszálra emlékeztető ékszerkollekciója és Fehér Beatrix CAMOU nevű öltözéke, amelynek szövetére szitanyomással fölvitt városi képrészletek vannak, mint például a szoknya elején egy női fejet ábrázoló épületkonzol. Díjat kapott egy négyfős férfi alkotócsoport orvosi műszere, a Nucline Cardio Desk izotópos szívvizsgáló, amely az eddigiektől eltérően ülő helyzetben használható.
Terv kategóriában a győztes az öt fős női tervezőcsapat BODZA STOPP nevű utazókollekciója lett - a szabadidő ruhákra humoros csengésű helységneveket tettek, mint Kocsola, Bekölce, Bazita, a gumicsizma szárára pedig masnit tettek és jelvényeket.
A diákmunka kategória egyik nyertese Cosovan Tamás WITCH fantázianévre keresztelt, boszorkányseprűre emlékeztető, praktikusan tárolható háztartási porszívója, a másik Kardulecz J. Nóra internet-teázójának arculatterve, amelyen a tea filter és a komputeregér egyesül lógóvá.
A gálán öt különdíjat is kiosztottak: az Oktatási és Kulturális Minisztérium elismerését Madarász Melinda népi motívumokat felhasználó ruhakollekciójáért és Erdélyi Judit Pantha Rei című interaktív animációs filmjéért kapta.
A Gepetto Design Stúdió és Bay Zoltán fejlesztőmérnök Air1 High-End nevű átlátszó hangfaláért a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal különdíját érdemelte ki.
Két diákmunkát, Gera Noémi papírékszereit és Mester Dóra elegáns haute-couture ruha-együttesét a Magyar Formatervezési Tanács díjazta.