Fotókon kíváncsiak az együttélésre

Képző

Pályázhatnak: az EU tagországainak, valamint a Magyarországgal szomszédos államok állampolgárai.

 
2011. január 1. és június 30. között Magyarország látja el az Európai Unió Tanácsa soros elnökségét, szoros együttműködésben a megelőző két elnökséget adó Spanyolországgal és Belgiummal. Az Országgyűlés EU-elnökségi munkacsoportjának 2008. május 6-ai ülésén a parlamenti pártok egyhangú döntésével meghozott állásfoglalása kimondta, hogy az elnökségi célok között meg kell, hogy jelenjen a regionalizmus kérdése, a nyelvek és kultúrák sokszínűsége, a kisebbségek hagyományainak megőrzése.
 
A pályázat célja, hogy a magyar elnökségi félévhez méltó kiállítással mutassák be a Kárpát-medencében és Moldvában (Románia) élő közösségek életét. A nagyszabású kiállítást a Parlament előtt, a Kossuth téren rendezik meg 2011-ben, a legjobb 50-100 pályamű megjelenítésével. A legjobb pályázati anyagok a kiállításhoz kapcsolódó katalógusban jelennek meg.
 
Négy kategóriában lehet nevezni:
 
1. Emberábrázolás, portré
2. Építészet, környezet, tárgyi világ
3. Mindennapi élet
4. Ünnepek és hagyományok
 
Pályázni lehet egyedi képekkel és sorozatokkal. Egy önálló kép vagy egy sorozat 1 pályaműnek minősül. Egy pályázó összesen 10 pályaművet küldhet be, kategóriától függetlenül. Egy sorozat maximum 10 db fotográfiából állhat. Hivatásos és amatőr fotográfusok egyaránt pályázhatnak.
 
Az Ádám Gyula (Románia, fotográfus), Dorel Găină Gerendi (Románia, fotográfus, egyetemi tanár), Gőbölyös Luca (fotográfus), Hegedűs Dóra (projekt igazgató, fotográfus), Kincses Károly (fotómuzeológus, művészeti főtanácsadó, Magyar Fotográfusok Háza), Kőrösi Orsolya (ügyvezető igazgató, Magyar Fotográfusok Háza), Marian Pauer (Szlovákia, professzor, egyetemi fotótanszék vezető) és Petrányi Zsolt (művészettörténész, a Műcsarnok főigazgatója) alkotta zsűri kategóriánként egy I., egy II., egy III. díjat adhat ki. A zsűrinek joga van pályaművet más kategóriába áttenni, tovább nem jutott sorozatból kiemelkedő képet kiemelni és önállóan értékelni, valamint sorozatot a kiállítás céljára átszerkeszteni.
 
Beadási határidő: 2010. november 1-30.
A zsűrizés: 2010. december
Eredményhirdetés: 2010. december
A Kossuth téri kiállítás megnyitója: 2011. március
 
A formai és technikai követelményekről bővebben az www.egyuttlet.eu oldalon lehet olvasni.