Frequenzen kiállítás a Pataky Művelődési Központban

Képző

A müncheni Irene Hallman-Strauss mellett az egyik alapító tag az ismert magyar festő, Kádár János Miklós volt, aki itthon is létrehozta 1996-ban a magyar szekciót.
A Frequenzen igen aktív tevékenységet folytat. Évente legalább egy szimpoziont rendez, az ott készült munkákból a helyszínen és Európa más pontjain is bemutatja a csoport munkáit. Ezekre meghívást kapnak a más országokban élő kollégák is, így például a mostani tárlaton a Pataky Művelődési Központban jelen van a máltai származású festő, Charles Gatt is.
Az elmúlt tíz évben szimpozionok voltak Müchenben, Burganlandban, la Vallettában és Veszprémben. Tavaly a Duna Galériában mutatkozott be a csoport, most Kőbányán látható a rendkívül sokszínű és műfajú tárlat.
Csavlek András: Varázslat az Arn völgyében Debreczeny Zoltán: Utazás
Hiszen 15 különböző alkotóművész munkáit láthatjuk a kiállítótérben. Zömmel festők, de vannak közöttük szobrászok, mint Szabó Gábor, akinek gyönyörű fafaragása, a Fában vágató ló vagy a samottból készült Lófeje a kiállítás legszebb darabjai.
Kádár Gergely: Plakát Kádár János Miklós: Még esik...
Jelen van Szelényi Károly fotóművész is , vagy a fiatalabb nemzedékből az alkalmazott grafika képviselője, Kádár Gergely.
Ahogy a megnyitóban Angyal Mária művészettörténész kifejtette, a kiállító művészek ma már két generációt képviselnek. Szabó Gábor két gyereke is, Ádám és Zsófia szobrászként van jelen, az említett Kádár Gergely pedig az alapító Kádár János Miklós fia.
A legfiatalabbak alkotásai közül kiemelkednek Harmati Zsófia maga merítette papírra készült munkái. A humort képviselik Debreczeny Zoltán képei, mindenekelőtt a Hülye Rómeó. Szász György viszont elszakad a hagyományos szobor fogalmától: műanyag tárgyai és térplasztikái a meghökkentést szolgálják.
Harmati Zsófia: Tájmaradvány Szabó Gábor: Lófej
Rádóczy Gy.Gábor csempe-applikációival tűnik ki. Csavlek András - szintén egyik alapító tagja a Frequenzennek, - három nagyméretű festménye trilógiát alkot. Tassy Béla grafikai lapjai a művelődéstörténetnek állítanak emléket: Michelangelonak és Leonardo da Vincinek.
Az egyik legszebb festmény Rádóczy Gy. Gáboré: a Jing és Jang a naiv festészethez visszanyúló gyökereivel, keleti filozófiát sugalló témájával különös figyelemre tarthat számot.
A kiállítás december 6-ig látogatható.