Fülei Művésztelep először

Képző

A Tolvaly Ernő festőművész által megkezdett hagyományt folytatva rendeznek alkotótábort a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara, illetve a Magyar Képzőművészeti Egyetem hallgatói részére Fülén. A hangulatos Fejér megyei településen otthonra lelt ? 2008-ban bekövetkezett haláláig a PTE Művészeti Kar Festészeti Tanszékét vezető ? festő 2003-ban már rendezett pécsi hallgatóinak alkotótábort Fülén. Ezt a gondolatot folytatja a művésztelep újraindítása, amelynek nemcsak a művészképzésben elengedhetetlen alkotótábori hagyomány felélénkítése a célja, hanem a két megkerülhetetlen magyarországi műhely összekapcsolása is egy olyan helyen, amelynek sajátos atmoszférája inspirálóan hat a zömében fiatal alkotókra.

 
Tanszékvezetőként Tolvaly komoly erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy a baranyai hallgatóknak is országos bemutatkozási lehetőséget teremtsen, így ennek a munkának folytatásaként rendeznek az itt elkészült alkotásokból csoportos kiállítást Fülén, Pécsett és Budapesten is az ősszel. A szeptember 1-jei fülei kiállítást aukció zárja Winkler Nóra vezetésével.
 
A Budapestről Károlyi Zsigmond festő-, Lengyel András grafikusművész, Pécsről Somody Péter, Ernszt András, Ádám Zoltán, Nyilas Márta, Hegyi Csaba, Nemes Csaba, Losonczy István, Valkó László és hallgatói közül érkező fiatal alkotók egyik feladata a nemrégiben új "süveget" kapott fülei katolikus templom ábrázolása lesz, ezzel is folytatva a 2003-as alkotótábor hagyományait, hiszen az ott készült templomképekből néhány darab fellelhető a művész hagyatékában.
 
A művésztelep ? melyet a jövőben minden évben, nemzetközi alkotók bevonásával szervezett workshopokkal bővítve szándékoznak megrendezni ? nemcsak a 900 lakosú, számos művésznek és médiaszemélyiségnek otthont adó Balaton-környéki települést szeretné felhelyezni az ország kulturális térképére. A hosszú távú tervek között szerepel egy olyan alkotóház kialakítása, amely pályázati rendszerben egy-egy hónapra egész évben otthont adhat képzőművészeknek.