A 15 éves múltra visszatekintő, eddig több mint 500 kötetet megjelentető kiadó Élet-Jelek című sorozata a kiadó szándéka szerint - mint az ismertetőben olvasható - "olyan romániai kortárs magyar képzőművészek munkáját mutatja be, akiknek alkotásai már magukon viselik egy kiteljesedett életmű stílusbeli jellegzetességeit, akik nevelő munkájukkal, példaértékű művészi, emberi magatartásukkal nemzedékek alkotói habitusát határozták meg".
Az új monográfiasorozat kiegészíti a kiadó kortárs képzőművészeket megismertető Műterem-sorozatát, illetve a másik nagy erdélyi kiadó, a marosvásárhelyi Mentor művészeti monográfiáinak a sorát.
A Magyarországon is hamarosan kapható első kötet 56 oldalán Banner Zoltán művészettörténész ismerteti - fényképekkel és reprodukciókkal illusztrálva - Gaál András életét és munkásságát, további 48 színes oldal pedig a művész alkotásaiból válogatott reprodukciókat tartalmaz.
A hetvenes éveiben járó "kétlaki" festőművész - aki hol Csíkszeredában, hol Pannonhalmán tartózkodik - festői pályafutása mellett 40 évig pedagógusként is dolgozott, többek között az ő nevéhez is fűződik a csíkszeredai művészeti oktatás meghonosítása, valamint a művészeti szakközépiskola megalapítása. Ugyancsak nagy szerepe volt - Márton Árpád festőművész és Zöld Lajos újságíró mellett - a szárhegyi művésztelep 35 évvel ezelőtti létrehozásában.